^Kadınları severim^ diyen ve 13 kadını katleden bir seri katil Albert DeSalvo

Ben mi ? kadınlara zarar vermem onları severim.

diyen bir seri katil. Kadınlar hakkında bunları demesi ve işlediği bütün cinayetlerin de kadın olması ayrı bir konu. Bu konu hakkında yazmış olduğum bloğa öncelikle Albert’in çocukluk ve aile yaşamından başlamak isterim zira çocukluk hayatı pek de iç açıcı görünmüyor. 

Albert Henry DeSalvo Chelsa’da Frank ve Charlotte DeSalvo’nun çocuğu olarak dünyaya gelmiştir . Babası frank çok da sevgi dolu bir baba değildi her gün karısı döver çocuklarına işkence eder hatta bir keresinde parmaklarını da kırmıştır. Bu şekilde büyüyen Albert de ilk olarak bu sadistçe tavrına hayvanlara işkence ederek başlamıştır . Ergenlik yıllarında ise hırsızlık yapmıştır. İlk hapis zamanı 1943’te hırsızlıktan olmuştur.

Albertin ilk cinayetleri cinsel tacizlerle başlamıştır . Manken ajansına manken arıyorum diyerek kadınların evine gelir ölçü alacağım bahanesiyle kadınlara dokunup taciz ederdi , bu yüzden hapise girmiş çıktıktan sonra ise tecavüzcülüğe terfi etmiştir . Bu durumdan dolayı ilk lakabını almaya hak kazanmıştır ”Ölçü Alan Adam

1960’ların başındaki lakabı ”yeşil Adam” çünkü  kendisi bütün tecavüz ettiği kadınların evinde bu şekilde giyinirdi . 

1962’deki olan ve son lakabı da ”Boston canisi”dir  kendisi artık 13 kadını öldüren bir canidir. Albert bu cinayetlerden öncesinde de orduya katılmış ve evli çocuklu bir adamdır. Dışarıdan çok iyi bir aile babası gibi görünmesinin altında şeytani bir libidosu vardır. Günde 5-6 kez cinsel ilişkiye girmek istemesi , tecavüz edip öldürdüğü kadınların öldükten sonra vücut parçalarını kesip cinsel organlarına şişe vb. malzemelerle yaptığı sadistçe eğlencesiyle büyük bir haz alan bir psikopattı.

İlk kurbanları genellikle orta yaşlı ve yaşlı kadınlardan oluşmaktaydı. Onları öldürdükten sonra daha doğrusu boğduktan sonra boynuna kadın çorabıyla fiyonk yapıp bırakırdı bu onun bir çeşit imzasıydı. Daha sonra da genç kurbanlar seçmiştir kendine .Onları 20 kez bıçaklayıp katletmiştir. Bu olayın tek trajikomik yanı ise bir kurbanına yine tecavüz edip bir süre sonra pişman olup onu serbest bırakmıştır ama kadın tabi ki bu adamı polise şikayet etmiştir ve Albert bu şekilde yakalanmıştır. 

Kendisi bu olaydan sonra polis tarafından yakalandıktan sonra  Avukatı F.Lee Bailey tarafından savunuldu, kendisi cinayetlerinden değil Yeşil adam lakabıyla yapmış olduğu tecavüzlerden yargılandı ve ömür boyu hapis istemiyle ceza aldı. Aynı yılın şubat ayında Bridgewater Eyalet hastanesinden iki arkadaşıyla beraber kaçtı . Birkaç gün sonra avukatını arayıp teslim olma isteğinde bulundu ve avukatı onu Walpole adı verilen yüksek güvenlikli hücreye girmesine vesile olmuş oldu. 

25 kasım 1973’te hapishane revirinde  bıçaklanarak öldürüldü.

11 temmuz 2013’te  Boston Kolluk Kuvvetleri Mary Sullivan (19) ‘a  tecavüz ve cinayetteki DNA parçalarını Albert’in mezar kalıntılarından çıkan DNA ile uyuştuğunu ortaya çıkardı ve böylece bu da Albertin ölümünden sonra ortaya çıkan cinayetidir . Kendisi böylece 13 kadın cinayetine imza atmış bir seri katildir . 

1. Anna Slesers 55 14th June 1962
2. Mary Mullen 85 28th June 1962
3. Nina Nichols 68 30th June 1962
4. Helen Blake 65 30th June 1962
5. Da Irga 75 19th August 1962
6. Jane Sullivan 67 20th August 1962
7. Sophie Clark 20 5th December 1962
8. Patricia Bissette 23 31st December 1962
9. Mary Brown 69 9th March 1963
10. Beverley Samans 23 6th May 1963
11. Evelyn Corbin 58 8th September 1963
12. Joann Graff 23 23rd November 1963
13.Mary Sullivan 19 4th January 1964
  

Öldürdüğü kadınlar , yaşları ve tarihleri 

@fernweh
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bir Oraletin Siyasal Sentezi
Sonraki
NEYE BAKTINIZ

İlginizi Çekebilir

Mart ayı blog yarışması başladı. Hemen yazmaya başla
Mart ayı blog yarışması başladı
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.