Varlık Telaşı

Ona bu gece çok ağır gelmişti.. Hele  ki söz konusu kaygıları ve hissedeceklerinin ona sahip olup uyuşturacağı zaman gece yarısını geçerken başlıyor olmasıydı..

Sabah ne hoş uyanmıştı… Temiz, pembe karışık desenli yastığına dağılan saçları, yanağına vuran odanın bir yanını kaplayan, büyük pencereden sabahın ilk güneşini hissederken ”  Bugün başka ” dedi mırıldanarak…

Aylardır çalmayan telefonuna bakarak. .İLK BAHARIN verdiği hoşlukla  havada tatlı bir serinlik…Yavaş yavaş  doğruldu, geceleri ona yatak gündüzleri kanepe olan yatağından..

hızlı hızlı, topladı yatağını eski gıcırdayan sesi tüm evde yankılanan yayı daha az ses çıkartsın diye yavaşladı ama yine de o ses son derece rahatsız ediciydi..

Elini yüzünü yıkadı.. Rengi solmuş oturup kalkmaktan diz izi yapmış pijamasına bakıp iç çekti, sessiz bir 

 ah!

Aynaya baktığın da dağınık saçları şişmiş göz altı ,yüzün de beğenmediği her parçasına boş ama içlenerek bakarken yüzünü  yıkadı. sabunu eline aldı sert ve elini her gün daha da kurutan sabunun gerginliği suyu hisseden yüzündeki rahatlama ile  kayboldu..

Arada bir de olsa hazır olan kahvaltıya denk geldiği günlerdendi. Gülümsedi..

Sofrada rahatsız edici bir yoksulluk vardı oysa ,ama  yine de  iyi gelmesi yetmişti ona,  eski çelik çaydanlık havluyla sarılmış   soğumasın diye cay,  tuzlu memleket

peyniri , tandır ekmeği ,toz şeker ve geçen yazdan annesinin yaptığı üzüm  reçeli ,sevmediği üzüm reçeli bile başkaydı..

İnanmak istediği gibi kalktı ya hiç güzel yapamasa da annesinin üzüm reçeline olan gurur ve çocukları yedikçe mutluluğu annesinin  hatırına sevmiş gibi yaptı hep..  tahammül edebileceği kadar her kahvaltıda yemesi, kahvaltısını yer sofrasında yaparken aklında hep garip yalnızlığı vardı..

Herkes bir şeydi o evde.. Bir o vasıfsızdı..

Hep var  olma telaşı vardı kimse bilmeden..  BİLDİREMEDİ. .Sesi yoktu duyanı yoktu..

 ege de kasımpatı günleriden) 

kasimpati-ararat
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Göründüğümüz Kişi Biz miyiz?

Göründüğümüz Kişi Biz miyiz?

Sonraki
ŞEHİR TANITIMI (Gaziantep)

ŞEHİR TANITIMI (Gaziantep)

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.