Sağlık Bakanlığı Test Yapmıyor: “İranlı Arkadaşımı Eve Gönderdiler”

Sağlık Bakanlığı Test Yapmıyor: "İranlı Arkadaşımı Eve Gönderdiler"

Sağlık Bakanlığı Test Yapmıyor: "İranlı Arkadaşımı Eve Gönderdiler"

Bu olayın acilen duyulmasını istediğim için buraya yazıyorum. Bir arkadaşımın annesinin yanında danışman olarak çalışan İran vatandaşı bir kadının bugün başından geçenleri aynen aktarıyorum sizlere.

İranlı kadın yüksek ateşi olduğu için işe gelmiyor ve bunun üzerine kendisini arıyorlar. Telefonda durumunu anlatıyor, yüksek ateşi olduğunu, öksürdüğünü ve boğazının kuru olduğunu söylüyor. Kendisi corona hattı 184’ü saat gündüz 2 gibi arayıp derdini anlatmaya çalışıyor ama telefondaki sağlık bakanlığı çalışanları ingilizce bilmiyor.

Bunun üzerine hemen ofistekiler sağlık bakanlığının 184 hattını arıyorlar ve durumu anlatıyorlar. Eğer hastaysa fazla kimseye bulaşmasın diye gelin alın diyorlar. Yurt dışından gelen iranlılarla görüştüğü için corona şüphesi taşıdığını söylüyorlar. İsim, adres, tc no ve telefonlar veriliyor fakat kimse geri dönüş yapmıyor.

2.5 saat sonra tekrar arıyorlar neden kimse gelmedi diye ve aldıkları cevap “ilgileniyoruz”. 30-40 dk daha bekliyorlar tekrar gelen giden olmayınca iranlı kadın taksiye atlayıp Ümraniye Devlet Hastanesine gidiyor.

Hastaneye gittiğinde ise ateşini ölçüp herhangi bir aksiyon almadan direkt şunu söylemişler: “Bugün git, pazartesi gel. Şu an yardımcı olacak kimse yok”.

İranlı kadın elinden geldiğince kimseye bulaşmaması için çaba göstermesine rağmen kimse yardım etmiyormuş. Test etmeyi geçtim kadını en azından gözetim altına alın. Hadi ambulans yollamadınız bari kendi ayağıyla gelen insanı geri göndermeyin. Sağlık Bakanı hazırlığımızı yaptık diye açıklama yapıyor fakat sağlık çalışanları dikkate almıyor. Sağlık bakanına sesleniyorum, bu şekilde bu salgının önüne nasıl geçeceğiz? Lütfen birisi o kadını kontrol etsin. Eğer gerçekten hastaysa zaman aleyhimize işliyor.

Lütfen görevli birilerine ulaşalım.

krizantem
Subscribe
Bildir
5 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Vazgeçmek
Sonraki
Kendinize İnanın!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.