ALFA Kadınının #8 Özelliği

ALFA Kadınının #8 Özelliği

Alfalar, betalar, omegalar, sigmalar.. Kurtadam ve kurtkadın konulu filmlere buradan selam olsun.

Diğerlerini şimdilik bir kenara bırakalım. Alfa kadınını irdeleyeceğiz bugün. Çoğu genç kızın içinde bir alfalık yatar aslında önemli olan biri dişlerini teninize geçirmeden gözlerinizin rengi kırmızıya dönmeden içimizdeki cevheri keşfetmekte.

Başlayalım o halde;

1. KENDİLERİNİN LİDERLERİDİR

Alfa kadınları kendilerinin farkındadırlar ve öncelikleri kendi eğitimleri, kendi gelişimleridir. Sürekli kendilerini geliştirmeye odaklıdırlar. Popülaritenin dayattığı şeylere takılmazlar, onların silahları kültürleri ve hobileridir. Kendilerine zaman ayırabilirler ve yalnız takılmaktan rahatsızlık duymazlar. Kimsenin ilgisine ve sevgisine ihtiyaçları olmadığını bilirler ve bu onları güçlü kılar.

2. NE İSTEDİKLERİNİ BİLİRLER

Kararlı bir duruşları vardır. Hayattan ne istediklerini, ilişkiden beklentilerini, hangi mesleği seçmeleri gerektiğini bilirler. Tabi bu doğuştan gelen bir yetenek değildir. Oturup düşünürler, hayal ederler, plan yaparlar. Sınırları çizmeyi de iyi bilirler. Tecrübe olarak geri döndüğünü düşündükleri hatalarından dersler çıkarırlar. Kararsızlık yaşadıkları anlar da olur tabi ki ama bunu kolayca atlatabilirler.

3. MUTLU OLMAYI BEKLEMEZ, SEÇERLER

Küçük dahi olsa bir gülümsemeyi dudaklarından eksik etmezler. Olumlu düşünmek onlar için zayıflık değil güçlüklerle mücadele etme yöntemidir. Hayat zaten her anlamda zorluklarla dolu, bir tebessümü kendinize çok görmeyin 🙂

4. BAKIMLI OLMAYI SEVERLER

Bakımlı olmak süslü olmak değildir konularına girmeyeceğim, aklı belirli seviyede çalışan herkes bakımı ve süslenmeyi farklı şeyler olarak görür. Kendilerini şımartmaktan haz duyar alfa kadınları. Tabi bu Şımart Beni Faik tarzında değil de daha çok el, ayak bakımı sonrası mis gibi bir duş alıp pijamalarınla yatakta uzanmak tarzındadır. Alfalar bedenlerinin kıymetini bilirler ve kendilerine uygun bakımı rutin olarak uygularlar.

ALFA Kadınının #8 Özelliği

5. EN BAŞARILI DEĞİL EN AZİMLİ

Başarı her zaman elde edilebilen bir şey değildir ama hemen vazgeçmek de alfa kadınlarına göre değildir. Sevdikleri ve hayalleri uğruna emek sarf etmekten hiç kaçmaz alfalar. Kendilerini kamçılarlar hayalleriyle. Yarın daha fazlasını yapmayı hedeflerler. Mızıkçılık yapmazlar karamsarlığa da kapılmazlar. Başları daima diktir ve A planı olmazsa B planına yönelirler. Azim kalkanlarıdır.

6. HİÇKİMSEYE BAĞIMLI DEĞİLLERDİR

İşte bu en sevdiğim madde. Alfa kadınları bir sevgiliye, bir arkadaşa, bir aile üyesine ya da bir fikre körü körüne bağlanmazlar.Herkesle belli bir mesafeleri vardır. Onları yokluğunuzla korkutamazsınız. Kapıyı suratınıza da çarpabilirler, başlarını alıp gidebilirler de. Sadakate değer verirler ama konu aşırı bağlılık ise alfa oradan kaçarak uzaklaşır. Hatta sık sık başkalarının varlığına alışma sıkıntısı bile yaşayanları vardır.Kendilerine olan inançları sayesinde kimsenin hele de kendilerine zarar verdiğini düşündükleri kişilerin varlığına ihtiyaç duymazlar.

7. ANLAYIŞLIDIRLAR VE HUZUR VERİRLER

Alfa kadınları soğuktur diye yanlış bir algı var. Oysa alfa kadınları anlayışlı, düşünceli kişilerdir. Gerçekçi yaklaşımları ve mantıklarının duygularına üstün gelmesi onları soğuk sanmanıza neden olabilir.En basit örnekle anlatmam gerekirse alfa bir kadınla sevgili ya da evli olan bir erkek dertlerini açmakta güçlük çekmez, kendisinin sevdiği tarafından desteklendiğini bilir.

8. ÖZGÜVENLERİ YÜKSEKTİR

Hayran olunası diğer bir özellikleri de kendilerinin farkındadırlar. Yapabilecekleri ve yapamayacakları şeyleri bilirler. Kimsenin sözleri hayatlarının başrolünde oynamaz ama saygı duydukları insanlardan da nasihat almaktan kaçınmazlar. Elalem denen ırk onlar için değersizdir. Sadece yürüyüşleri bile kendilerine olan güveni gösterir.

Evettt, alfa kadınların özelliklerinden kısaca bahsettim. Bunlar benim ulaştığım bilgiler ve gözlemlerim. Alfa olsun olmasın her kadın özeldir. Ayaklarının altında cenneti taşır, saçlarının her teli şiir yazılasıdır.

Kendinizi sevmekten korkmayın. Sağlıcakla kalın.

Gazal
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Yazılım Mühendisinin Üniversitede 4 Senesi
Sonraki
internetten para kazanmak

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.