Bir Parça Dizi: Game of Thrones

   Herkesin hayatında bir kez bile olsa duyduğu, çoğumuzun izlediği 8 sezondan oluşan Game of Thrones’u yorumlayacağım. Dizi alışkanlığım olmamasına rağmen keyifle izlemiştim, olayları daha iyi anlamak için bölüm özetlerine bakmışlığım bile var. Aşırı karakter ve devamlı olaylar olduğu için ilk bölümlerde bir şey anlamayabilirsiniz, karakterlerin isimlerini soyadlarını unutabilirsiniz fakat zaman geçtikçe her şey daha anlaşılır hale gelmeye başlayacak.

   8 sezonu belirli konu başlıklarına ayırmam mümkün değil. Spoiler de vermek istemediğimden detaya girmeyeceğim. Fakat akıllarda kalan detay vermeden bahsetmek istediğim birkaç sahne var; kızıl düğün, Ned Stark’ın ölümü, Joffrey’in düğünü( mor düğün diye de geçiyor), Bran’ın düşmesi, dizinin kilit karakterlerinden biri John Snow’un yaşadığı olayların çoğu merak uyandırmıştı özellikle ölüp ölmeyeceğini anlayamadığımız sahne, Arya Stark’ın geri dönüşü, ak gezenlerle olan savaş, Daenerys’in Khaleesi olmayı başarması. Sırf bu sahneler için bile izlemeniz lazım diyebilirim.

  Dizi izleme alışkanlığı kazanmak istiyorsanız kesinlikle izleme listenize eklemeniz gereken sürükleyici dizilerden biri. Tek olumsuz eleştirim 8.sezon olabilir, çoğu izleyiciyi hüsrana uğrattı. Daha güzel bir final yapılabilirdi. Aksiyon, dram, korku, ağır cinsellik sahneleri içeriyor, hassasiyeti olanların izlemesini tavsiye etmiyorum. Hassasiyetim yok diyorsanız bu diziye bir şans vermelisiniz 🙂

Elif
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
TERCİH SİZİN?
Sonraki
GİTME VAKTİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.