Hizmet Sektörü Hizmetçileri

Hizmet Sektörü Hizmetçileri

Hizmet Sektörü Hizmetçileri

Hizmet sektörü denildiği zaman özel yada kurumsal işyerlerinde  çalışan, insanlarla bire bir iletişimde olan, müşterilerin istek ve dileklerini yerine getiren insanlardır. Bu arkadaşlarımız asgari ücret denilen para karşılığında işyerlerine gelen müşterilerine ellerinden geldiği yardımcı olmaya çalışır. Bakar mısınız derler bakarlar, rica dahi etmeden bir şey istersiniz yerine getirmeye çalışırlar, bayram seyran nedir bilmezler, bir dünya suratsız insana karşı sürekli gülümsemek zorundadırlar. Annesi, babası, çocuğu hatta kendi bile hasta olsa, morallerini bozamaz suratlarını asla asamazlar.

Bir markette yada giyim mağazasında ortalığı dağıttınız zaman arkanızı toplamak, pizzayı en sıcak haliyle kapınıza kadar getirmek zorundalar. Bir lokantada yemek yediğiniz masayı silmek, bir kafede size sıcak çay getirmek zorundalar. Kasapta eti istediğiniz gibi hazırlamak, bir oyuncakçı da her yerini dağıttınız oyuncağı tekrar kutusuna koymak zorundalar. Bu hizmet sektöründe sunulan hizmet usulleri uzar gider.

Bugüne kadar hiç düşündünüz mü bunlarında toplumda beraber yaşadığınız insanlar olduğunu birer evlat yada ailesinin geçimini sağlamak için bu işlerde çalıştığını. Dünyanın en zor işi çaycı dahi olsan, o çayı yani yaptığın işi karşındakine beğendirmektir. Ha bazılarınız diyecektir ne var kardeşim karşılığında maaş alıyor ve bu maaş karşılığında bu işi yapıyor mecbur yapacak diye. Evet haklısın o işi yapmaya mecbur ama evde karısı ile kavga eden adamın sinirini boşaltma aracı değildir bir kasiyer, trafikte tartıştığın adam değildir, sana yemek getiren garson, çocuğunun bir hatasından dolayı kızdığın zaman bunun sorumlusu değildir.  O insanların sizden tek bir isteği var, onlara nasıl olsa parasını veriyorum diye köle muamelesi yapmayın… Onlarında birer birey olup duygularının olduğunu unutmayın..

Bir Hayâlim Vardı
En iyi bildiği şey hiç bir şey bilmediği.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Özür Dilerim Kalbim!
Sonraki
Bu da Geçecek

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.