ONLAR DA SADECE BİRER İNSAN

Bu gün size kpop’tan bahsetmek istiyorum yani kore pop. Son birkaç yıldır artan popüler kültür etkisi ile günlük hayatımıza hızla giren büyük bir etki yaratan kpop özellikle Gen-Z tarafından çok büyük ilgi görüyor. Gelin yakından tanıyalım kpop’ı:

Kpop sanatçılarına idol denir ve kpop idolü olmak için kore altyapılı olan bir eğlence şirketinde stajyerlik yaptıktan sonra onlarında onayıyla en az 3 ve sonsuza kadar giden gruplara dahil edilirsiniz. Kore pop’u genel hatlarıyla 3 şirket yönetir bunlar SM, YG ve JYP  enterteymınttır. Kpop’ın bilindik eğlenceli enerjik yüzünün yanı sıra bir de karanlık bir yüzü vardır biz bu gün o karanlık yüzünü ele alacağız. Ve bunu bir grup üzerinden yapacağız, bu grupta dünyaca ünlü en büyük kpop kız grubu olan BLACKPİNK olacak. 

Blackpink totalde 4 üyeden oluşuyor, bunlar Kim Jennie, Kim Jisoo, Lalisa Manoban ve Park Chae Young bu dört kızımızdan oluşmakta. Eminim bu grubu bilmeyen yoktur. Öyle bir grup ki başarıları inanılmaz üyelerin her biri dünyaca ünlü markaların elçileri yani anlayacağınız grup çok popüler fazlaca seviliyor şarkılarının her biri hit aynı şekilde mv’leri YouTube da milyonlarca izlenmeye ulaşmış bir grup blackpink fakat bu şaşalı görüntünün altında karanlık bir tarih de yatıyor.

Blackpink grubunun karanlık ve acıklı yönleri 

Üyeler çok büyük hayallerle bu yolculuğa başladılar fakat biz insan oğlu çok korkunç yaratıklarız, gurubun yoğun çalışma programı, üyelerin sakatlıkları, hastalıkları bunların hiç birini görmeden sadece küçücük bir şey yüzünden bu insanlara nefret kusuyoruz. Sizcede bu çok iğrenç bir davranış biçimi değil mi? 

Grup başlarda fazlaca sevildi ve büyüdü fakat sevilmenin yanı sıra nefret topladı hemde fazlaca nefret. Size Jennie’nin yaşadıklarından bahsetmek istiyorum, Jennie fazlaca sevildi başlarda fakat sonradan korenin en fazla nefret edilen idolü oldu peki neden? Şöyle ki rahatsızlığından dolayı bir çok kez programlarda bayılma hastanelik olma derecesine gelen kıza dans edemiyor dediler linçlediler, zayıflıktan açlıktan ölmecek olmasına rağmen kilolu kilo vermesi gerek dediler, estetik yaptırmış dediler, gruptaki en fazla sene stajyerlik yapmış olan idol olduğu için ilk solo singılını çıkarttığı için YG prensesi, şirketin ceo’su ile yatıyor ondan hamile dediler yani anlayacağınız kızı her konuda linçlediler fakat bunu yanı sıra yaşadığı için bile linç yedi ölmesini istediler sizce de bu fazla değil mi? Birine öl demek çok ileri gitmek değil mi tehdit etmek bunu her üye yaşadı cinsel tavizler,  boady shaming yaptılar. Lisaya sırf Taylandlı olduğu için çirkin dediler babasız p*ç dediler bozuk dans makinesi dediler bunlar çok iğrenç şeyler. Ülkemizde de sık sık yaşanıyor bunlar bu kızlar bu insanlar fazlaca linçleniyor, peki sormak istiyorum size bize bu hakkı kim veriyor biz kimiz ki o altı yargılıyoruz bunu en basit cevabı kıskançlık onların çok fazla şey başarıp bizlerin hiçbir şey başaramamış olması sizce de öyle değil mi? 

Bu insanlar öyle büyük servetleri sahipler ki inanmazsınız fakat bu başarı tamamen onların kendi eseri çabası alın teri. Peki bize bunu eleştirmek kötülemek düşer mi? Eğer sevmiyorsan dinlemezsin ama nefret çok farklı bir boyuttur sizce de öyle diğil mi? 

Biz tüm bu insanların başarılarını görmezden gelerek onların kalplerini kırarak parçalara ayırabilmiyiz bu hakkı kendimizde bulabilir miyiz? Ben söyleyeyim hayır bunu yapamazsınız. 

Kpop çokça karanlık insanların iş adamlarının dahil olduğu bu gruplara birer proje olarak bakıldığı idollerin birer köle olarak görüldüğü her come back döneminde deli gibi çalıştırıldıkları bir sektör. Aynı zamanda faznların ve antilerin linçlerinden dolayı intihar deden idollerle dolu da bir sektör onca şöhrete mala mülke rağmen biz insan adı altında iğrenç yaratıkların ölmeni istiyorum öl olarak attığı bir yorum onların canlarına mal olabiliyor. AMA ONLARDA BİRER İNSAN DEĞİL Mİ? 

Mustime Sempai
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
DEVAM FİLMİ
Sonraki
Ne yaşıyoruz, nerede yaşıyoruz?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.