1919'A YOLCULUK: PERA PALAS'TA GECE YARISI

Netflix’in yeni Türk dizisi Pera Palas’ta Gece Yarısı sonunda izleyiciyle buluştu. Sekiz bölümden oluşan dizinin yönetmenliğini 40 filminden tanıdığımız, gazeteci Haluk Şahin’in oğlu Emre Şahin yapıyor. Dizi esasen Charles King’in aynı adlı eserinden uyarlama. Senaryosunu Elif Usman’ın kaleme aldığı dizinin başrollerini ise Hazal Kaya, Tansu Biçer, Selahattin Paşalı, Engin Hepileri paylaşıyor. 


Peki dizide ne anlatılıyor?  


Meraklı gazeteci Esra Pera Palas hakkında bir haber yazması için görevlendirilince ilk iş Pera Palas’a gider, keşif gezisini bitirdikten sonra fırtınaya yakalanır ve otelde kalmak zorunda kalır. Otel müdürü Ahmet Esra’ya yardımcı olarak ona bir oda verir Fakat Esra gece yarısı Agatha Christie’nin odasını görmeye gider ve olaylar buradan sonra çığırından çıkar. Kendini bir anda Mustafa Kemal’e yapılan suikastı durdurma planında bulan Esra ve onu kurtarmak için arkasından gelen Ahmet hem bu suikastı hem de geçmişleriyle ilgileri gizemleri çözmeye çalışırlar. Bu sırada Halit’le tanışan Esra için işler hiç de tahmin ettiği gibi ilerlemeyecektir. Yakın zamanda çıkan dönem dizisi Kulüp’ü çağrıştıran dans sahneleri, kostümleri, gelecekten giden müzikleri ile Pera Palas izleyiciye keyifli anlar yaşatmakla birlikte Mustafa Kemal’in kadrajlarda bulunmasıyla da yer yer duygulandıran sahnelere sahip. Samsun’a çıkan genç subay Mustafa Kemal’i ise Hakan Dinçkol canlandırıyor.  “Yönetmen Emre Şahin, “Tarih ve İstanbul aşığı biri olarak bu proje bir hayalin gerçekleşmesidir” diyor. Netflix Türkiye Orjinal İçerik Direktörü Pelin Diştaş ise “Büyülü şehir İstanbul’un bu harika hikayesini dünyadaki üyelerimize paylaşmak için sabırsızlanıyoruz” diye ekliyor.” 

Klasik Türk dizilerinden sıkıldım macera, tarih, komedi ve romantizmi bir arada izlemek istiyorum diyorsanız bu dizi tam size göre. Ayrıca yer yer müzikal tadı da alabilirsiniz. Kişisel olarak diziyi beğendiğimiz söyleyebilirim. Dünya sinemasında çok popüler olan zaman yolculuğu konusu ülkemizde çok az örnek bulunduruyor. 2014 yapımlı Zaman Makinesi 1973 en bilinen örneğiydi. Bu sebeple farklı konuların sinemamızda ve dizilerimizde işlenmesi sevindirici.

Dizi ayrıca henüz yayımlanmışken çıkan bir dedikoduyla da anılacak gibi duruyor. Netflix Türkiye’nin resmi Twitter hesabından yapılan bir paylaşım bir kısım tarafından beğenilirken bir kısım kullanıcılar tarafından işgal destekçisi olarak yorumlandı. 

Yalnızca Bir Film İzleyicisi Ve Sinema Sever Olarak Yorumlamaya Çalıştığım Bu Filmleri Beğendiyseniz Ve Devamının Gelmesini İsterseniz Yorumlarda Belirtebilirsiniz. İzlemiş Olduğunuz Filmler Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. Yazımda Eksik Yanlış Gördüğünüz Noktalar Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. 

 

ÖZGECAN YILDIZ
bir kıvılcımla başlar her şey
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KİMLİĞİNE SAHİP ÇIKMAK
Sonraki
GERÇEKLER NE İSE O

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.