Behzat Ç.

  Üzerinden koskocaman 10 sene geçti ama hala Behzat Ç. , Netflix de en çok izlenenler listesinde ilk 10’da.  Benim de en sevdiğim Türk dizilerin başında gelir. Pazar akşamlarıydı yanlış hatırlamıyorsam , abimle çıkardık öncesinden bakkala bana kola kendisine bira alırdı. Ardından kokoreç alıp eve Behzat Ç. izlemeye giderdik. Güzeldi be. Hüzünlendim bak şimdi neyse ben konudan sapmayayım. 

    Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi 3 sezon sürdü ama hala adından bahsettiren ve kendini izlettiren bir dizi. 4. sezonu da çıktı ama malum eski tadını pek alamadık zaten erken final yaptı. O yüzden o sezonu atlıyorum. Keşke zamanında devam etseydi. Belli bir ara olunca eski tadı kalmıyor sanırım.

  Ama o ilk Behzat Ç.  efsaneleşti ve hak etti de sonuna kadar. Güzel olan şeylerin kısa sürmesine alışığız zaten.  Leyla ve Mecnun da öyleydi. Güzeldi ama kısa sürdü. Birde Behzat Ç’yi hep geç saate koyarlardı ah ah..

  neyse biraz da içeriğinden bahsedeyim; 

     Dizinin türü polisiye, macera. Emrah serbes’in romanını , Ercan Mehmet Erdem televizyona uyarlamış ve bu sayede Behzat karakteriyle tanışmış olduk. Konusuna gelirsek , Behzat Ç’nin kızı Berna intihar ettikten sonra olaylar başlıyor. Acaba intihar mi etti , öldürüldü mü derken olaylar garip bir şekilde işleniyor. Çok spoiler vermek istemiyorum, yeter ki izleyin. Ercüment Çözer karakteri de bu diziden çıkma haberiniz olsun.

 Dizi de hala unutulmayan sahneleri de sosyal medya da görmeniz mümkün. Savcı Esra’yla olan ilişkisi, rakı masası sahneleri ve menemen muhabbetleri. Kısacası diziyi ancak izlerseniz anlarsınız neden hala popüler olduğunu.

  Behzat Ç. 2 tane de filmi var. 

Behzat Ç. Seni Kalbime Gömdüm.

    Behzat Ç. Ankara Yanıyor

Son olarak ;

                  BENİM ARABAM VAR LA,İSTEDİĞİM YERE GİDERİM BEN.

yaren-ozcam
joayaren
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
YKS serüvenim
Sonraki
Yerel işletmenin geliştirilmesi

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.