Udemy Nedir? Udemy İle Eğitim Verilerek Nasıl Para Kazanılır?

Udemy Nedir? Udemy İle Eğitim Verilerek Nasıl Para Kazanılır?

Udemy Nedir? Udemy İle Eğitim Verilerek Nasıl Para Kazanılır?

 

Udemy ile Para Kazanmak

Kişisel gelişim insan için önemli bir alandır. Bunun yanında insanın kendini eğitmesi de gerekir. Bu zorunluluklar ve içinde bulunduğumuz çağ online eğitim ve kursların ortaya çıkmasına ortam hazırlamıştır. Kişilerin kolayca eğitimlere erişebilmesine ve kendini geliştirebilmesine sebep olmuştur. İnternetten para kazanmak isteyenler için Udemy üst sıralarda da yer alsa Udemy’de para kazanmak için büyük bilgi sahibi olduğunuz bir konu ya da bölüm olması gerekmektedir.

Udemy, kullanıcıların internet üzerindeki kurslara katılıp kendi eğitimini geliştirmek isteyen kişiler ile o bölümdeki bilgi sahibi ve kurs vererek para kazanmak isteyen insanları bir arada tutan bir sitedir. Ayrıca İngilizce olarak yayınlanan bir kurs dünyanın her yerinden milyonlarca kişiye de ulaşabilmekte ve para kazanma oranınızı üst seviyeye çıkarabilmektedir. Eğer sizde diğer insanlara katacak belli başlı bilgileriniz olduğunu düşünüyorsanız Udemy’den eğitim vererek, para kazanmanın sizin için çok zor olmaması gerekir.

Udemy Nedir?

2009 yılında 2 Türk girişimci ile kurulan Udemy, büyük gelirlere sahip firmalar tarafından aldıkları yardımlar ile kurulmuştur. Sistemin asıl amacı, kendini belli bir alanda geliştirmiş ve eğitmiş bireylerin para kazanması, bir konuda eğitim almak ve online kurslara katılarak kendini geliştirmek isteyenlerin de bu sistemden faydalanmasıdır.

Udemy’den para kazanmak sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Bundan dolayı eğer yayınlayacağınız konu hakkında büyük bilgi birikiminiz ve eğitiminiz yoksa online olarak yayınladığınız kursunuzun pek ilgi görmesi mümkün olmayabilir. Bu sitede temel amaç hem online olarak ders alan bireylere yeni bilgiler katabilmek hem de onlara yarar sağlarken para kazanabilmektir. Yani belirtmek istediğimiz yalnızca para kazanmak için sunulan bir eğitimin sizi başarıya ulaştırmayacağıdır.

Udemy’de Sunulan Eğitimler

Udemy’de birden çok konu hakkında eğitim bulunmakta ve eğitimi almak isteyen kişiler eğitim ücretlerini ödeyerek bu derslere katılabilmektedir. Udemy’de 3D modelleme, uygulama geliştirme, online pazarlama – satış, yazılım oluşturma, fotoğrafçılık ve bu konulardan farklı olarak birçok konu ile ilgili eğitim bulunmaktadır. Eğer Udemy ile para kazanmak istiyorsanız siz de bilginizin bulunduğu bir alanda kurs veya eğitim sunabilirsiniz. Eğer herhangi bir konuda bilginiz yoksa da kendinizi yatkın olarak gördüğünüz bir alan belirleyip bu alan hakkında bilgi sahibi olabilir, uzmanlaşabilir ve eğitimlerinizi satışa çıkarabilirsiniz.

Sunduğunuz eğitimin dili eğer İngilizce olursa Udemy’den para kazanmanız için bu dilin size büyük katkıları olacaktır. Türkçe olarak eğitim vermeniz de mümkün fakat İngilizce dili uluslararası bir dil olduğundan İngilizce eğitim verirseniz potansiyel öğrencilerinizde artış olacaktır.

Derslerinizi video çekerek hazırlayabilmeniz mümkün fakat videolarınızı çekmeden önce kaliteli içerikler de hazırlamanız gerekmektedir. Ders videolarınızda hangi aletleri kullandığınız, dersi anlatım diliniz, videodaki eğitim kaliteniz ve oylamalar sonucu aldığınız puanlar gibi daha birçok etkileşim Udemy’den kazanacağınız para miktarını belirleyen şeylerden olacaktır. Yani bu işten çok para kazanmak önceliğiniz ise hem iyi bir kurs hazırlamalı hem de online pazarlama konusunda başarılı olmanız gerekmektedir.

Udemy’den Ne Kadar Para Kazanılır?

Kursunuzdan kazanabileceğiniz para hem kurs fiyatınız hem de kursu satın alan öğrencilerinizin sizi nasıl bulduğu ile alakalıdır. Eğer öğrencileriniz sizin kursunuzu bulursa eğitim fiyatının yüzde 50’sini siz alırsınız, kalanını da Udemy alır. Fakat reklamlar aracılığı ile eğitiminizi satın alırlarsa o vakit kurs fiyatınızın yüzde 97 gibi yüksek bir komisyonunu alabilirsiniz. Eğer satış ortakları tarafından eğitiminiz satılırsa da kurs fiyatının yüzde 25’ini siz alabilirsiniz. Bundan dolayı reklam çalışmalarına önem vermelisiniz ve reklamlardan gelen öğrenciler ile daha fazla para kazanabilesiniz.

Udemy eğitmen gelir payı: https://support.udemy.com/hc/tr/articles/229605008-Eğitmen-Gelir-Payı

Nazlı Özer
Kız annesi
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bugünümden Yarınıma Notlar
Bugünümden Yarınıma Notlar

Bugünümden Yarınıma Notlar

Sonraki
Farkında mısın?
Farkında mısın?

Farkında mısın?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.