Mucize Kadın

Mucize Kadın

Hayat…

Biz düz bir çizgide ilerleyeceğini düşünürken beklenmedik olayları, beklenmedik kişileri bir anda önümüze seri verir. Ve biz ne olduğunu anlamadan olanlar olmuş yaşadığımızı zannettiğimiz hayat birden eski ile nitelendirilmiştir.

İşte tamda böyle oldu. Hani eski hayatım şu olay, şu kişi deriz ya benim de dönüm noktam istemeyerek gittiğim bir toplantıda değişti.

Değişmek de hafif kalır adeta dönüm noktamdı. Nasılmı? Anlatayım siz karar verin.

Üniversite sınavı sonrası. Düşünün kazanılamamış bir üniversite hayatını ve geleceğini ona bağladığın bir sınav ve bir sene verilen emekler sonucu alınan fazla kilolar.

Ailem mi? Gayet sakin karşıladılar. Seneye tekrar denersin. Ama öyle değildi. Toplum baskısının ve aileme zarar verdiğimi düşündüğüm o düşünce karmaşası daha doğrusu hayata küskünlük.

3 ay nerdeyse hiç bir şey yemedim. Saatlerce ağlıyor ve ağlarken sızıp kalıyordum. Tüm gece acaba ne olacak düşüncesi ile yatağımda dönüp duruyordum. Kimseyle konuşmadım. Düşündüğüm tek şey kendimle birlikte verdiğim zarardı. İşe yaramaz, aptal biri olduğuma inanmaya başlamıştım. Ve tabi bu düşüncelerin yanı sıra çirkin, şişman ve işe yaramaz da eklendi.

Kendi kendimi yiyip bitirdiğim bu zamanlarda davet edildiğim o toplantı bana ışık tutu. Perşembe akşamı bak iyi gelir gel bir dinle diye katıldım. Sahnede konuşan kadının hikayesi hayatıma yön verdi.

Sahnedeki kadın iflasa uğramıştı, evine her gün haciler geliyordu daha 1,5 yaşında bir bebeği vardı, nefes almasını zorlaştıran kiloları ve herşeyden önemlisi ona inanmayan bir eşi ama kadın hayatını yeniden inşaa edebilmişti. Kadının anlattıklarına inandım ve toplantı sınrası bu işi bana öğretmesini istedim. Öğretebileceğini ama eğitim almam gerektiğini anlattı.

Serüvenim burda başladı. Bir anda kendinden nefret eden ben gitmiş yapacağına inan bir ben gelmeye başlamıştı. Uzun lafın kısası ben eğitimlerimi tamamlayıp işe koyuldum.

Ve inasanlara hem maddi hem manevi yardım edebileceğim yaşam koçluğunu öğrenip kendi merkezimi açtım.

Şimdi bu merkezde 2 senem doluyor. Kazanıyorum, gelişiyorum ve değişiyorum.

Kendi hayatımdan da öğrendiğim tek ders mucizelere inanın bakarsınız herşey son buldu dediğinizde birden beliri verirler.

okur

Yazar: Sumeyye-Bal

Blog Okur

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.