Sürükleyici Bir İspanyol Yapımı: Donma Noktası Film İncelemesi

Selamlar dostlar. Yepyeni bir film incelemesiyle karşınızdayım. Bugün sizlere Netflix Türkiye’de Bugünün Top 10 Listesi’nde ikinci sırada kendine yer bulan Donma Noktası (Bajocero) isimli filmden bahsedeceğim. Hadi gelin yazıya geçelim.

Donma Noktası filmi, geçtiğimiz hafta itibariyle Netflix platformunda izleyiciyle buluştu. Yönetmenliğini Lluis Quilez’in üstlendiği İspanyol yapımı filmin süresi de 1 saat 46 dakika. IMDB puanı 6.2 olan Gerilim – Aksiyon türündeki filmin başrolünde ise Javier Gutiérrez’i izliyoruz.

Filmin konusundan bahsedecek olursak sert soğuğun hakim olduğu bir akşamda polis abimiz Martin ve meslektaşı Montesinos, mahkumların hapishaneye nakil edilmesi için yola koyulurlar. Ancak yolda beklemedikleri bir saldırı ile karşılaşırlar. 2 polis memuru ve 6 mahkum, hasar alan aracın içine kısılmış durumdadırlar. Soğuğun kendisini iyice göstermeye başladığı sırada eski polis olan saldırganımız Miguel, isteğini söylemiştir. Kimseyi öldürmek istemediğini, sadece bir mahkumu canlı istediğini belirtmiştir. Kanun adamı Martin abimizin ise kimseyi vermeye niyeti yoktur.

Film hakkında kendi yorumlarıma gelecek olursam, ben filmi beğendim. Kurgu, oyunculuklar, görüntü ve izleyiciye verdiği gerilim oldukça başarılıydı. Özellikle filmin sonunda verilmek istenen mesaj yerindeydi. Hiç olmasın istediğimiz fakat ülkemizde ve dünyamızda son zamanlarda adını çok daha fazla duyduğumuz bir olay, seyirciye başarılı bir şekilde aktarılmış. Ülkedeki sistemin ve adalet terazisinin bozuk olduğunu savunan bir adamın, kendi adaletini nasıl sağlamaya çalıştığını ve sonucunda neler yaşandığını görüyoruz. Ben filmi izlemeden önce soğuk havanın daha ön planda işleneceğini düşünmüştüm fakat öyle olmadı. Soğuk hava daha arka planda işlendi. Son dönemdeki filmlerde gördüğümüz mantık hataları bu filmde de mevcuttu. Ama genele baktığımız zaman çok da önemsenmeyecek türden hatalar olduğunu düşünüyorum. Ayrıca bazı sahnelerin gereksiz yere uzatılması ve müziğin yerli yersiz yükselmesi de filmin diğer olumsuz yanlarıydı. Çok etkileyici, aman aman bir film olduğunu söyleyemem. “Sürükleyici bir film olsun, yeter.” derseniz bu film işinizi görecektir. Benim filme puanım 6.5/10. İyi seyirler efenimmm.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, sağlıcakla kalın. 🙂

Yüksel Gültekin
23'ist
Subscribe
Bildir
9 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
trend fikirler
Sonraki
Nereye Gidiyorsun Zilli?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.