Artık Ne Özgürüz, Ne de Özgür Ömrümüz

Nasıl özledim özgürlüğümü.. Hele benim gibi yerinde duramayan bi birey için. Anılarımı hatırlamaktan sıkıldım. Her mevsimi bütün güzellikleriyle yaşamaya çalışan ama sonbahara aşık olan ben hiç ama hiçbirşey anlamadım bu seneden. 

Oysa ki hep söylerim. Benim ömrüm en güzel sahil kentin birinin dibinde turizmin, doğanın içinde yaz aylarını iliklerine kadar yaşayarak büyüdüm. İnsanların 1 hafta geçirebilmek için kredi dahi çektiği, yaz ayları rahatça salınabilmek için spor salonundan çıkamadığı o dillere destan yaz ayları. Peh. Güzel tamam güzelde insanların kıçıyla ya da vücuduyla ön plana çıkmadığı, yağmurun yağışını beraber izlediğin, ısınmak için sevdiğini bir an bile yanından ayırmadığın, renklerine aşık olduğun güz ayları bambaşka be… 

Özledim.. Rahatça dışarıda gezmeyi, arabanın içinde ufukta beliren ilk gün ışıklarını izlemeyi, arkadaşlarınla mekan çıkışı çorba içmeye gitmeyi.. 

Özlediğim aslında bunlar mı acaba? Aynı dilden konuştuğun, zamanında hayatın bazı zorluklarını yaşayıp görmüş fakat bunları aşmış, kendini geliştirebilmiş naif daha doğrusu vicdan sahibi bir arkadaş mı? Yazarken bile utanır oldum arkadaş çok mu şey istiyorum acaba? Benim inandığım değerler çok mu abartılı? Bilemiyorum.. Belki çok abartı, belki çok normal. Bende biliyorum hangimiz dört dörtlüğüz fakat bu kadar kopmamalı. Abartmıyormuyuz çoğu şeyleri. Sadakat gibi, fedakarlık gibi. Neyse… 

Kıymetini bildik ha yaşadığımız standart zamanlarımızın? Biri çıkıp dese ki artık yürüdüğün yollar saatlerle kısıtlı olacak, satın aldığın iki lokma yiyeceği kuytu köşede yiyebileceksin güler geçerdim. Öğretiyor işte.. Yorulmadan durmadan öğretiyor. Allah bu günlerimizi aratmasın ne diyeyim. 

Ben yazarken deniz iyice coştu. Dalgaların damlacıkları bütün ön camı doldurdu. Ben ben çağlayamıyorum sen benim yerime coş be deniz. Zaten korkundan bütün yük gemileri koylara doluşmuş. Aman ağzımdan yel alsın ki yokluğunu yaşamayayım. Deniz görmeden bir ömür yaşamayı hayal edemiyorum. 

Özgür olan bedenlerimiz mi ruhumuz mu hiç bilmiyorum. Tek bildiğim ben bu durumdan çok sıkıldım artık 

okur

Yazar: Beyourself

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Bir Yorum