Yerel işletmenin geliştirilmesi

Selam arkadaşlar

Bu gün sizlere yerel işletmelerin ihtiyaçlarını ve işlerini nasıl geliştirebileceklerini gelişen dünya pazarlama metotlarla nasıl yapmalılar onu anlatmaya çalışacağım.

Dünya şu anda bilgisayar üzerinden pazarlama ve iş yönetimi konusunda zirveye tırmanıyor. Tüketicilerin her zaman ihtiyaç şekilleri değişkenlik gösteriyor. Bu bazen anlık bazen de daimilik ve temel olarak değişkenlik gösteriyor.

Bir işletme bulunduğu bölgeye göre konumu vitrini ve hitap edeceği sektöre göre dekoru çok önemlidir. Vitrin yerel işletmelerin olmazsa olmazıdır. Hangi sektör de olacaksa o sektöre göre vitrin çalışması ve vitrin hitabı yapmalıdır. Tüm bunların yanına açılış öncesi semt araştırması yapılmalı aynı sektörde kaç mağaza var ve müşteri potansiyeli nedir fizibilitesini yapmış olmak gerekmektedir.

Mağaza açılmaya karar verdiğinde sektöre göre dekorasyon yapmalı vitrin ve vitrin önü reklam çalışmalıdır. Reklam çalışması en önemlisi tabeladır. Konumu ışıklandırma sistemi tabela için önemlidir. Yarı cam reklamları ile içerideki ürünlerin ne olduğunu dışarıya aktarmalıdır.

İç dizayn raf veya masa yerleştirmeyi yapıldıktan sonra açılışa hazırdır. Bu şekilde mağaza sunuma hazır hale getirilecektir.

El broşürü en önemli konulardan biridir. Unutulmamalı.

kadir-talipoglu
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Behzat Ç.
Sonraki
Düşüncelerimin arkasında

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.