Var mısın? Yoksun.

Kaçıp gitmek istiyor insan bazen. Basit cümlelere sığdırılmış sevgiye inanıyor aptal insan, elinden de hiçbir şey gelmeyince öylece kalakalıyor. Cesaretin de bir yeri var hayatta, söylenmesi gereken şeylerinde.

Bizi anlamazlar, bizi görmezler, bizi duyamazlar. İnsanın ömrünün iki kısmı var benim için, bir tanesi bu hayatta bir kere öldüğünü fark ettiğinde başlıyor. insan bir kez yaşamaz. Her uyandığın sabah yeni bir “bir günlük” ömrün başlangıcıdır. Ne yazık ki ölmeyi düşünerek uyanmak çokta üzücü, elden de bir şey gelmiyor tabii. Söyleyecek çok şey var fakat anlaşılacak hiçbir şey yok, değişecek hiçbir şey yok. Kendiliğinden bir şeylerin yaşanmasını bekliyor gibi hissediyorum, her uyandığım sabahta.

Anlaşılmamaktan daha üzücü olan şey yanlış anlaşılmaktır, daha da üzücü olan da ne biliyor musun? Hiçbir zaman anlaşılmayıp, anlaşıldığın ilk anda yanlış anlaşılmak. Ömür bunlardan ibaret olmamalı, dertten kederden geçip gidemezken nasıl hedef koyup bunun için çalışabilirsin? Nasıl yaşayabilirsin en başında. İlişkinin en temelinde güven ve sevgi yatar, Güveni öldürürsen sevgi yalpalanır sonunda biter, sevgiyi öldürürsen güven diye bir şey kalmaz. Ben anlaşılamaz değildim, sizler beni anlamdınız. Ben anlatmayan değildim, sizler dinlemeyenlerdiniz. Ben yapayalnız kalmadım, siz kaybettiniz. En güzel dediğin günlerin de birer anı olarak kaldı bir ömür bu, hikayenin sonunda herkes ölüyor, gidenlerden bahsetmiyorum tabii, hikayeler her zaman kalanlarındır, yarım kalanların en çokta. Gitmek istemeyip kalamamakta var bir de, fakat üzücü olan neydi biliyor musun Fyodor? isteseydin yapabilirdin, isteseydin kalabilirdin, isteseydin çözebilirdik. İstemedin, yapmadın, çözmedin. Umurumda değil artık, anılar yaşanıp gitti, zihnimde canlandırmış olduğum bir tiyatrodan farkı yok. Eğer oynatmazsam hiçbir şeyi kalmaz, hiçbir hikaye yaşanmaz tekrardan, hiçbir yer var olmaz tekrardan. herhangi bir şeyi istemekti en temelde yatan. Beni sevmek isteseydin severdin, beni duymak isteseydin duyardın, beni görmek isteseydin, görürdün. İsteseydin…

Zenfy
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
John Kramer’in Mirası – The Jigsaw Killer
Sonraki
BİR EFSANENİN GERİ DÖNÜŞÜ – HOUSE OF THE DRAGON İNCELEME

BİR EFSANENİN GERİ DÖNÜŞÜ – HOUSE OF THE DRAGON İNCELEME

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.