Felsefe Okumaları ve Üzerine Yorumlarım

Merhabalar!

Açmış olduğum blog, felsefe üzerine okuduğum kitaplar ve o kitaplardan çıkarmış olduğum yorumlar üzerine olacak. Amacım öncelikle kendimi felsefe alanında geliştirmek ama bir yandan içinde minicik de olsa felsefe sevgisi olanlara yine küçük bir yarar sağlayabilmek adına açtım. Ve hatta bunun üzerine de konuşabilmeyi çok isterim!

Felsefe üzerine yazmanın çok zor olduğunu biliyorum. Tekrar söylemek gerekirse buradaki amacım kesinlikle kitapların aklımda daha kalıcı ve daha somut bir hale gelmesi ve de bunu yaparken tesadüfen denk gelen insanlara biraz da olsa faydamın olması.

Belirtme ihtiyacı duyduğum bir nokta da aslında şu an okuduğum bölümün maalesef felsefe üzerine olmaması. Ancak ilerde kendimi bu alanda görmeyi çok çok isterim ve bu sebeple bir yerlerden başlamalıyım ve bir blog hesabı açmak da bana gayet makul geldi. Bununla birlikte okuduğum kitapların içerikleri konusunda daha sorumlu davranacağım ve buraya yazacağım her şey üzerinde daha fazla düşünüp buraya fikirlerimi yazacağım.

Peki kitaplardan alacağım notlar ile kendi yorumumu da katarak bir yazı yazmak ne fayda sağlayacak ki bana?

Öncelikle yazacağım yazıların tanımadığım kişiler tarafından okunacak olması, beni korkuyor. Ama bu korku beni yenen değil aksine beni geliştiren ve daha da ilerleten bir duygu olacak. Daha iyi nasıl olabilirim? Daha iyi ve daha çok ne hakkında bilgi sahibi olabilirim? Hitap konusunda nasıl gelişim sağlayabilirim? Kendime soracağım tonlarca soruya cevap bulabileceğim. Bir nevi  burada aldığım “iyi”ya da “kötü” eleştiriler yazılarıma başka açıdan bakmayı sağlayacak.

Sonuç olarak, elimden geldiğinden belki de daha fazlasını (çok ikna edici değil farkındayım) yapmaya gayret gööstereceğim.

O zaman başlıyorum!

O zaman yakın bir zamanda şu an okumuş olduğum Ütopya Üçlemesinin ilk kitabı olan, Thomas More’un Ütopya hakkında T. More’un düşüncelerini, bu kitap üzerine araştıracağım başka kaynaklardan elde edeceğim bilgileri ve son olarak da kendi yorumumla birlikte sizinle paylaşacağım!:)

http://2%20gün%20önceden%20bir%20fotoğraf

Görüşmek üzere!

ayse-alkan
Subscribe
Bildir
4 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Erdoğan: Selahattin Demirtaş’In önünün açılmasına asla yol vermeyiz

Erdoğan: Selahattin Demirtaş’In önünün açılmasına asla yol vermeyiz

Sonraki
TEMEL KAVRAMLAR

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.