Fala İnanma Falsız Kalma..

Fal..

Ben ortaokul,ablamda liseye gittiği dönemlerde annemle babam ablamın dışarıya çıkmasına izin verirken benimle çıkmasını şart koyarlardı, ablamda mecburen götürürdü. Liseye giden toy 3-5 kızın arasında onlardan daha toy koştur koştur kahve falına baktırmaya gittiklerini görünce onları anlamaya çalışan bir kız olarak yanlarında sürüklendim. 

Dediğim gibi yaşım onlardan çok daha küçüktü buna rağmen fallara asla inanmazdım, aslada baktırmazdım. Zaten benim hayatımda ne olabilir anca okul-ev arasında gidip geliyorum aşk desen sadece anaokulunda birinden hoşlanmıştım onunda annesi öğretmenimizdi konuşmadığım için beni cimcikleyince aşka küstüm 🙂

Zaman geçti ben büyüdüm liseye geçtim. Bir gün arkadaşlarımla otururken kahve falı ister misiniz sorusuyla karşılaştık ben hayır diyecektim ki arkadaşlarım çok heveslendi susma hakkımı kullandım. Kahveler geldi içtik bir güzel kapattık, tek tek falcının yanına gittiler arkadaşlarım. Bana sıra gelince içimde bir merak oluştu şimdiye kadar güldüğüm bir konuydu oysa.

Oturdum falcı ablamızın yanına, başladı konuşmaya aklımda kalmayan çok şey var tabi ki ama aklımda kalanlardan bahsedeyim. Üniversiteyi ege bölgesinde kazanacaksın , üniversite iki de inanılmaz güzel bir hayatın olacak , çiçek gibi açılacak adeta, evlendiğin zaman ikizlerin olacak, benim arkadaşım olarak gördüğüm bir kişi bana zarar verecek korkusuyla benden uzaklaşma kararı almış gibi .. Hatırladıklarım bunlar.

Falı baktırmanın üzerinden yaklaşık 6-7 yıl geçti. 

Üniversiteyi Akdeniz bölgesinde bir üniversitede okudum, 2. sınıfa geçtiğim o yıl kanser olup okuluma devam edemedim ki dolayısıyla çiçek gibi açılmadım, henüz evlenmedim çocuğum olduğunda tekrar görüşürüz , liseden mezun olduktan sonra liseden arkadaşlarımla normal olarak yavaş yavaş bağım koptu. 

Sadece tek bir şeyi doğru bilmiş olmanı isterim falcı ablacım umarım ikiz çocuklarım olur.. Ne demişler fala inanma falsız kalma.. 

ÖZGE
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Ahmet Hoca İktidar Olabilir mi? Tüm Ayrıntılarıyla Davutoğlu
Ahmet Hoca İktidar Olabilir mi? Tüm Ayrıntılarıyla Davutoğlu

Ahmet Hoca İktidar Olabilir mi? Tüm Ayrıntılarıyla Davutoğlu

Sonraki
Ya İnsanlar?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.