Düşüncelerimin arkasında

  • KARAR VERMEK

Bu yazının başına geçtim çünkü hayallerim var, yapılması ve düşünülmesi gerekilen çok şey var. Evet ben bu yazının başına geçtim çünkü kendimi belki değiştirmek ama çoğunlukla geliştirip gerçek, özümdeki beni ortaya çıkartmak istiyorum. Hayatım boyunca yatan uyuşuk hiçbir işi beceremeyen bir kız oldum. Ve artık iş başa düştü. Yatarak hicbir yere gelemeyeceğim. Başlayalım bakalım ozaman…

  • HAYAL ET !

Gerçekten düşündüm bende sana önerebileceğim ne var. Bana ufacık bile olsa yararı olan bir özelliğim yok muydu gerçekten. Buldum galiba yapmaktan asla yorulmadığım bana mutluluk veren tek birsey var. Bunu yanlızkende yapabiliyorsunuz belkide geleceğimize biraz olsun yön verebiliyorsunuz. Evet dostlarım sabahtan beri anlatmaya çalıştığım şey hayal etmek. Hayal etmek benim zevkle ve sürekli yaptığım bişey.  Herşeyin olduğu gibi hayal etmeninde fazlası zarar. Neden diye soracaksınız biliyorum biraz düşünün hayal edin 🙂 Günlerce, aylarca, sürekli olarak hayal ediyorsunuz ama o hedefe (hayale) gitmek için hiç çaba sarf etmiyorsunuz. O günlerce devamını getirdiginiz hayal bir yerden sonra bir başarısızlık hikayesi oluyor. Çünkü biz olmak istediğimiz o imkansız kişiyi hayal ediyoruz. Benim gibi kilolu olan ve sürekli abur cubur ile beslenen birinin kendini 50 kilo hayal etmesi mesela. Artık benimde bu konuda harekete geçmem gerekiyor. Hayalî çok ama çok güzel peki ama ben bu yolda neden tembellik yapıyorum ki ?

  • HAREKETE GEÇ !

Bu yazıyı okuyan kişi ben, sen evet buraya kadar okuduysan ilgini çekmiş demektir. Seninde hayal ettiğin ama harekete geçemediğin bir şey belkide çok şey var değil mi ? Belki ders çalışmak belki spora başlamak belki diyete başlamak vs. vs. Evet arkadaşım herkes seni olduğun gibi sevmeli ama şuan sen kendini bu halini, tembelligini seviyor musun? Asıl soru bu düşün biraz hayal et ne yapma  gerektiğine karar ver ve artık harekete geç. Kimse senin önüne engel olamaz çünkü sen o hayallerinde ki kişi için şuan bir adım atıyorsun. Yaparsın,  yapabilirim , yaparız. Biz istediğimiz sürece hiçbirşey engel olarak çıkamaz karşımıza.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.