YAŞAMINDA DENGEYİ NASIL SAĞLIYORSUN?

Hepinize merhabalar sevgili okuyucularım! Uzun bir aradan sonra yine sizlerle bir arada olmak çok enerji veriyor bana:) Dilerseniz yolculuğumuza başlayalım…

Dengeyi sağlamak , dengeyi kurmak çok sık duyduğumuz kelimeler peki bu kelimelerin anlamlarını hiç düşündünüz mü ? İsterseniz dengeyi sağlamak kelimesinin anlamını kendi bakış açıma göre açıklayayım.

Bana göre dengeyi sağlamak; Yaşamımızın her alanında biraz daha açacak olursam özel hayatımızda, çalışma hayatımızda, arkadaşlarımızla olan ilişkilerimizde, beslenme alışkanlıklarımızda kısacası yaşamımızın her alanında ölçülü olmaktır. 

Peki size göre “DENGEYİ SAĞLAMAK” nedir, yaşamınızda dengeyi nasıl sağladığınızı düşünüyor musunuz? Bunları bir düşünmenizi istiyorum, cevaplarınızı benimle de paylaşabilirsiniz:)

Okuduğum kitaplardan ve yaptığım araştırmalar sonucunda yaşamında dengeyi sağlamayı başaramayanların depresyona, bunalıma girme oranlarının yaşamında dengeyi sağlamayı başaranlara göre daha yüksek olduğu yazıyordu.  

Bu bilgileri öğrendikten sonra kendi içimde bir takım analizler yaptım ve öğrendiğim bilgilerin doğruluk payının doğru olduğuna karar verdim ve sizinle de paylaşmak istedim .

peki siz yaşamınızdan memnun musunuz? Üzülerek söylemeliyim ki gözlemlediğim kadarıyla da birçok insan yaşamından memnun değil, mutsuz, depresyonda ve bu mutsuzluklarını giderebilmek için ya alkol , sigara , uyuşturucu gibi maddeleri kullanarak sorunlarını çözüyorlar ya da intihara yönelebiliyorlar. Aslında formül basit” DENGEYİ SAĞLAMAK” dengeyi sağladığınızda göreceksiniz ki mutluluk oranınız daha da artacak.

Bilinen bir gerçek var ki ne kadar savrulursak savrulalım bir şekilde DENGEYİ sağladığımızda daha mutlu ve tatmin oluyoruz.

Çok merak ediyorum acaba siz nasıl

Mantığınız ile Duygularınızı 

Sol Beyniniz ile Sağ Beyninizi

Başkalarına olan sorumluluklarınız ile Kendinize olan sorumluluklarınızı

Hüzün ile Neşeyi

Hayalleriniz ile Mevcut Durumunuzu

İstekleriniz ile Mecburiyetlerinizi

DEGELİYORSUNUZ?

Bugünkü yazı başlığımı seçerken NLP nin kurucusu Dr. Richard Bandler’a ait şu sözden ilham aldım:

” NLP kişisel özgürlüktür, yaşamda dengeyi fark etmek demektir.”

Denge ile kişisel özgürlüğümüzü ve de mutluluğumuzu yakaladığımız anların çok olduğu bir yaşam diliyorum hepimize:)

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere…

GULNUR SEPİN
Subscribe
Bildir
17 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KAÇ KEZ MUTLULUK ?
Sonraki
Çincilik Dini Türkiye'de Hızla Yayılıyor!

Çincilik Dini Türkiye'de Hızla Yayılıyor!

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.