Metaverse

 Son zamanlar da sıklıkla duyduğumuz, videolarını izlediğimiz ve önemlisi Facebook’un da adını değiştirdiği Meta’ dan konuşmalıyız diye düşündüm. 

         Enteresan bir sektör değil mi sizce de?

 Bir yandan büyüleyici bir yandan da korkunç geliyor kulağa. Evden çıkmaya gerek kalmayacak gibi bu gidişle. Sosyalleşme anlayışımız yakında pc başında ve ”Oculus gözlüğü ” ile birlikte oturduğumuz yerden devam edecek gözüküyor. Tabii bize denk gelir mi bu dönemler dememe kalmadan. H&M ilk mağazasını açtı.  İlk düğünümüz de oldu. (Vay arkadaş! )

Metaverse’ amacı; insanlara yeni kapılar açmak, sosyalleşmeyi kolaylaştırmak , alışveriş, oyun, cart curt bir çok şeyi içeriğinde barındırıyor.  Hisse satışları da başladı. Kapış kapış gider bu gidişle. Hadi bakalım Facebook daha da şahlanacak gibi. Oyun oynamanın keyfini de düşünemiyorum cidden. Umarım deneme şansını en kısa zamanda elde ederiz. 

  Travis Scott konserine yer verelim bu yazımızda.  Bence Travis konseri bu yoldan yürüsün. Malum o felaket konserinden sonra…

“>

Bu arada sizlerde kendi dijital avatarınızı yaratabilirsiniz. 

Bir bakmışsınız o dijital avatarınızla birlikte dil öğrenmek için İngilitere de bir dil okuluna gitmişsiniz. İlerleyen zamanda okullara da gitmeye gerek kalır mı acaba??

  He bu arada bu metaverse işini son zamanlarda daha da duyduk elbette. Hatta ilgimizi son zamanlar da daha çok çekti ve araştırmaya başladık ama Black Mirror da spoileri biz yeni duyanlar yemişiz zaten.

      5.sezon 1. Bölüm ”Striking Vipers”

Eveet diyeceklerim bu kadar. 

İyi araştırmalarrr. İyi okumalarrr.

yazar

Yazar: yaren-ozcam

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.