Palu

Palu Ailesini Biz mi Besleyeceğiz?

Palu

Geçen sene gündeme oturan Palu ailesi olayını hatırlarsınız.

1 yıldan uzun süren davada dün nihayet karar çıkmış.

Bütün bu pisliğin baş sorumlusu olduğu sıfatından belli olan damat Tuncer Ustael denen herif ağırlaştırılmış müebbet ve 7 yıl hapis cezasına çarptırılmış.

Şimdi benim takıldığım nokta şu: Kamuoyunda bu kadar tepki çekmiş, yargılanıp suçu sabit görülmüş bir adama ölene kadar biz mi bakacağız?

“İçeride onun biletini keserler” diye bir anlayış var bizim millette. Ben bunu da anlamıyorum. Ulan içeride diğer mahkumlar cezasını verecekse niye adamı yargılamakla uğraştık ki?

Hapse atalım, diğerleri onu halleder diyeceksek, benim daha güzel bir önerim var:

Bence bu ve bunun gibi adamları 15-20 sene zorunlu askerliğe mahkum edelim. Bu tiplerin çoğunluk olamayacakları özel birlikler kurulsun. Orada TSK disiplinine sahip askerlerimiz bu çürük elmaları adam ederler. Hem de vatana millete bir faydaları dokunmuş olur. Hapiste benim paramla besleneceğine gidip askerlik yapsınlar. Belki adam olmayı öğrenirler…

okur

Yazar: Hakan Kaya

"İnsan sadece yalnız olabildiği sürece, bütünüyle kendisi olur: Demek ki, yalnızlığı sevmeyen özgürlüğü de sevmez; çünkü insan ancak yalnız olduğunda özgürdür."

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

3 Yorum

  1. asker yapsalar masrafı olmayacakmı..askerin masrafı daha fazla..botu,kamuflajı,yemesi içmesi,barınması kolay iş değil..ayrıca orada vatanı milleti için askerlik yapan helal süt emmiş askerlerimizle aynı koşulu paylaştırmak,bildiğin hediye bunun gibi yaratıklara..en iyisi hücre,ölmeyeceği kadar yiyecek,ölürsede ölsün göm gitsin..

  2. bunun gibi adamları askerliğin neresinde kullanacaksın bu tipler önce komutanlarını öldürür bu aymaz şerefsizler bunlar ipe sapa gelmez bunları ıslah ederek adam edilemez bunları direk idam sehpasına yollamalı başka türlü bunlar herzaman başa bela olur

  3. Askerlik az bence. Bu tip insanları olsun, tecavüzcüsü, katili vs insanları, devletin işine yarayacağı ağır işlerde ölene kadar çalıştırcaksın. Ver abi taş ocağına taş kırsın. Ver tehlikeli yada çok ağır işe orada en azından devlete millete yararı olsun. Kuru ekmek su vereceksin sadece.