AŞK VE ÖZGÜRLÜK

  1. Aşk kelimesi, Arapçadan gelmektedir anlamı ise şiddetli sevme olarak anılır anlamı gibi birini sevdiğinizde hayatınızın en güzel anları yaşadığınızı düşünürsünüz ve ona deli gibi âşık olursunuz. ”Karnımda kelebekler uçuyor” tarzında cümleler kurarız ama bu tamamen tam tersi olduğunu biliyor muydunuz? aslında karnınızda kelebek uçması o kişiden nefret ettiğinizin simgesi olarak söylenmektedir. Fakat biz bu yorumu yaparken iyi olduğunu düşünerek yaparız bu yüzden, şiddetli aşk olarak düşünebilirsiniz.
  •  Şiddetli aşkı çok farklı yorumlayan insanlarda var tabi günümüzde özgürlükle, aşkı karıştırıp bunu şiddetle çözen insanlar hem kadın hem erkek olarak psikolojik şiddete maruz bırakmak çok yanlış olan ama asla yanlış olarak düşünülmeyen böyle bir şiddetin normal olduğunu savunan insanlar her zaman güven sorunu yaşayan ayrıca eski anılarından kalma travma sorunlarıyla karşılaşan kişilerdir. Aşk ve özgürlüğü karıştırmak çok farklı bir tabir özgürlüğünüzü kısıtlayan kişi size aşkı nasıl anımsatabilir hiç düşündünüz mu ? Bu mevzu mutluluğunuzu kısıtlamakla aynıdır fakat biz ”Aşk gözü kör eder ”sözünün aynasını yaşarken bunu göremeyiz ve bizim için aşk gibi gelir beni kıskanıyor ve önemsiyor gibi cümleler kurarak mutlu oluruz aslında bu mevzularda aşk olarak değil özgürlüğünüzü kısıtlıyor olarak düşünmelisiniz sizin mutluluğunuzu önemseyen insanlar kıskançlık yapmazlar sizi destekleyerek mutluluğunuzda, aşkınızda, özgürlüğünüzde yanınızda olur ve sizin tabirinizin doğrusu budur şiddetle çözüm hiçbir zaman olmaz kendimizi kandırmaya eş değer bir fikir bu fikirle yaşamak hastalık haline getirecek kıvama geldiğinde çok ağır sonuçlarla karşılaşırız genellikle bu durumlarda da geri dönüşü olmaz şiddetle çözüm arayan insan sevgiyi bilmeyen kişidir ona sevgi öğretmelisiniz doktor tedavisi alarak sorunlarınıza yardım arayabilirsiniz mücadele etmeniz için her zaman zorlu yollar çıkar fakat bu yollardan pes etmemeniz çok önemli bu zorluklardan karşı tarafla üstesinden gelerek aşarsanız aşkınızı özgürlüğünüzü hatta mutluluğunuzu daha da kazanmış olacaksınız sizin için bu çok büyük başarı olarak anımsanacaktır aranızda ki güven probleminde sorun yaşamayarak sağlıklı bir ilişkiye adım atmış olacaksınız.

   2. Aşk için pes etmek bazen gereken bir durumdur. Sebepleri çok farklı olsa da hüznünün daha fazla    erişmemesi diyebiliriz hüzün olan yerde mutluluk beklemek biraz hayal kırıklığı bu yüzden, ayrılma    sebeplerinden örnek verirsek erkeklerin kıskançlık dozunda kıyafet kısıtlama yani özgürlükten mahrum  etme, kızların da can sıkıcı noktalara fazla yer vermeleri böylelikle klasik ve hüzünlü ayrılmalar  oluşmaktadır. Başta yazdığım gibi bazen bu durumları fark etmeyip aşk sansarız ama bu aşka  girememelidir. İnsan kendini severek aşka ulaşır ilk kendinizi sevmeyi öğrenin, size iyi gelen ne varsa  yanınızda bulundurun kötü enerji veren her şeyi atın rahatlayın, ne kadar olumlu çevre olursa her zaman  lüks hayata varırsınız. Lüks hayatınız, için güzel enerjiler yükseltin özgürlüğünüzü bir kenara atmak yerine ona sarılın dost bilin.  

LİLA
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sevgi nedir? |Balık|
Sonraki
Metaverse

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.