Yeşil Bursa

Biraz da güzel Bursa’da en güzel fotoğraf çekebileceğiniz mekanlara gidelim dedik. İlk durak Cumalıkızık. Buranın taşlı yolları eski evleri sizi tarihte kısa bir yolculuğa çıkarıyor. Tabii ki de harika resimler. Sonraki duraksa Bursa’nın incisi Mudanya. Renkli sokakları, denizi harika zaman geçirmenizi sağlıyor. Her köşede fotoğraf çekinen gelin ve damat görmeniz mümkün burada. Burada en sevdiğim yer yıldız tepesi. Gercekten muhteşem bir manzara.

Yeşil Bursa

E biraz da trilye diyerek virajlı yolları çekmeyi göze aldık. Trilye Mudanya’ya göre daha sakin turistlik bir yer eski dokusu kiliseleri ve sehir tepeleri eşsiz bir fotoğraf karesi çekmecenizi sağlıyor. Kapanışı gölyazı da yapmak için Karacabey yolunu kullanarak yolla koyulduk. Fırsattan istifade biraz dinleyip müziğin keyfini çıkardık. Gün batımını kaçırmadan gölyazı ya yetiştik burası gölün ortasında şirin bir balıkçı kasabası. Ben burayı daha çok gündoğumu ve batımında tercih ediyorum.  Harika manzaralar çıkıyor. Tabii ki de her kareyi şipp şaaak yaptım ve çekinmeyi de unutmadım. Bursa tarihî ile çok güçlü bi yer bi güne ancak biz bu kadar mekan sığdırdık.

Not: Bursa’yı ziyaret etmek isterseniz iskenderini yemeden; ulu cami, evliyaları… gezilecek yerleri görmeden dönmeyin derim. 👏

Tuğçenazlı
Seyahat etmeyi seven. Merak ettiği yerleri hayallerde değil, anılara çeviren
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Akıllı Ev Sistemleri Nedir, Ne Kadar Güvenilir?
Sonraki
Sigarayı Bırakma Serüveninizde Takip Edebileceğiniz En Etkili 6 Yol
Sigarayı Bırakma Serüveninizde Takip Edebileceğiniz En Etkili 6 Yol

Sigarayı Bırakma Serüveninizde Takip Edebileceğiniz En Etkili 6 Yol

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.