Unutmaya Başlamak

Kimse unutmaz aslında bir şeylere alışır sadece zamanla. Hiç unutmak istemediğin hatırladığın her anı senin kabusun olur. Birini severken unutmaya çalışmak ne acı duygu aslında. Sonra bir bakmışsın kendini youtube da hüzünlü müzik dinleyerek yorum okuyorken buluyorsun.

Keşke biriyle tanışırken tanışı kalma sürenizi bilerek tanışsanız. O zaman hayat daha kolay olurdu. Şuan ise sadece tanıdığım insanlarla tanışmaya devam ediyorum. Daha kötüsü var. Geçen gün eskiden sevdiğim insanı  otobüs durağında gördüm ve o an fark ettim. Biz artık birbirini tanıyan iki yabancıydık. Birbirimizle konuşmadık. Konuşamazdıkta .Göz göze geldik birbirimize içtenlikle gülümsedik ve yolumuza döndük..

Biten her güzel şey güzel şey adına üzgünüm. Ben onu geçmişimde mutlu anılarla hatırlayacakken o ise beni koca bir hayal kırıklığı olarak hatırlayacak. Sadece üzücü.

Bu aynı şey gibi. Yeni bir diziye başlasam da vakit mi kaybetsem yoksa eskiden severek izlediğim diziyi tekrar mı izlesem ikilemi gibi. Aslında izleyeceğin dizinin iyi mi kötü mü olduğunu sen izlemeden bilemeyeceksin ama eğer kötüyse sadece harcadığın vakte yazık olacak. Oysa diğer tarafta ise daha önce izlediğin ve beğendiğin güzel dizi var.off

Kafayı yemek üzereyim düşünmekten. Az önce google’a birini unutmanın yolları nedir yazıp mentionları okudum. Unutamıyorum eskiden olan hiçbir şeyi.

Düşünmek sadece bana acı veriyor. Deniyorum gerçek anlamda unutmayı deniyorum ama unutunca bir parçam eksiliyor gibi hissediyorum.Anılar benim bir parçam. Üzülüyorum. Madem unutucaktım neden yaşadım.

Her yaşadığım güzel anıyı bir gün unutmaya çalışacaksam ne anlamı var anı biriktirmenin? Yeni insan tanımanın mantığı ne o zaman? Sonuçta hepsi geçici hafıza da ve bir gün unutacağız.

Her neyse konu birini unutmanın yollarıydı konumuza dönelim. Yaptığım araştırmanın kısa birkaç maddesini sizlere sunacağım.

‘Asla unutamam’ dediğiniz kişiyi unutmanın 8 yolu

  1. 1-Gerçekte neden birlikte olmadığınız gerçeğiyle yüzleşin.
  2. 2-Odak noktanızı ondan kendinize çevirin.
  3. 3-Onunla iletişiminizi tamamen kesin.
  4. 4-Tüm köprüleri yakın.
  5. 5-Kendinizi oyalamanın yollarını keşfedin.
  6. 6-Yeni insanlarla tanışın.
  7. 7-Affedin.
  8. 8-Kendinizi kandırmayı bırakın.

Bu maddelerin neredeyse hepsini sağlıyorum. Kendimi oyalayacak bir hobim,odak noktam kendim, affediyorum. Gerçek anlamda deniyorum.‘Youtube da birini unutmanın yolu videosunu bile izledim ve eğer o kişi bunu izlediğimi bilse gelir bunun için asıl ben özür dilerim derdi. Gerçekten bazı insanları asla affetmeyeceğim sanırım.’

Bazen sadece kafamı yastığa koyduğumda diyorum ki. ‘Neden olmadı?‘ Zaten ne zaman olmuştu ki… Hayatımda kötü karakterli bir sürü insan tanıdım ve onların ilişkileri bile düzgün giderken ben… Yapmak istediğim şey bir kıyaslama değil aslında ama anlamıyorum. Çirkin olduğum için mi? Fit bir vücuda sahip olmadığım için mi? Gerçek bir aşk istediğim için mi?

Yani neden doğru insanı bulamıyorum. Bulduğumu sandığımda unutmaya çalışıyorum. Tüm bu sistemin mantığı ne?

Neden aradığım insanı bulamıyorum. Bu sistem yöneticisi kim? Lütfen eşleşmeleri düzgün yapabilir miyiz?

Hayatımda tanıdığım herkesden bir şeyler öğrendim. İyi kötü bir şekilde bu yaşıma geldim ama  kendimi gerçek bir şekilde hiçbir zaman hissedemedim. Kendi gelişimini tamamlamamış insanlar yüzünden uykusuz kaldığıma ve kendimi üzgün hissettiğime inanamıyorum.

Sözün özü unutun arkadaşlar gerçekten değmiyor. Öldüğünde haberi olmayacak birine bu kadar değer vermeyin. Boş verin ve benim gibi unutmak için aciz yollar denemeyin. Zamana bırakın kimseden bir şey beklemeyin hayal kırklığına uğramazsınız. Gününüz hep güzel geçsin. Yaşadığınız her şeye gülüp geçin.

-Yazıyı buraya kadar okuduysan sevgili okuyucum teşekkür ederim. Yorum yapıp fikrini belirtirsen sevinirim. Mutlu kal.-

Esin
Subscribe
Bildir
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
NEDEN BAŞARISIZIM?
Sonraki
Sevgili kadın

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.