Umudunuzu Kaybetmenizi Engelleyecek Etkileyici 5 Film

slumdog millonare film sahnesi

slumdog millonare film sahnesi

Dünya sinemasında pek çok film dram ağırlıklı bir senaryoya sahip olsa da, umudunuzu kaybetmenizi engelleyecek motivasyonlar vermeyi de ihmal etmiyor. Size ilham verecek, umudunuzu kaybetmenizi engelleyecek en iyi 5 filmi seçtim. Şimdiden iyi seyirler!

1. Umudunu Kaybetme (The Pursuit of Happyness)

The Pursuit of Happyness film sahnesi

Başrollerinde Will Smith ile oğlu Jaden Smith’in yer aldığı 2006 yapımı “Umudunu Kaybetme”, gerçek bir hikayeden beyazperdeye uyarlandı. İş insanı Chris Gardner’ın biyografisi olan film, dipte olduğunuzda bile mücadele ile nasıl başarılı olabileceğinizi gözler önüne seriyor. Gerçek bir hikaye olduğundan izleyiciyi çok etkiliyor ve bu nedenle umudunuzu kaybetmenizi engelleyecek en iyi filmlerin başında geliyor.

2. Ölü Ozanlar Derneği (Dead Poets Society)

Dead Poets Society film sahnesi

1989 yapımı film, başrolünde yer alan usta aktör Robin Williams’ın unutulmaz oyunculuğuyla izleyicinin kalbini adeta delip geçiyor. Bir öğretmenin, büyük öğretisi filmi anlatmaya yeterli: Kendi istediklerin doğrultusunda yaşa, asla umudunu kaybetme. Anı yaşa, “Carpe diem”. İlham verici bu film kendi arzularınızı fark etmenizi sağlıyor.

3. Slumdog Millionaire

Slumdog Millionaire film sahnesi

2008 yapımı Slumdog Millionaire, geçmişinizin kaderiniz olamayacağını ispatlar nitelikte bir film. Bazen evren sizin lehinize çalışabilir, hayatınız ne kadar kötü olursa olsun. Fakir bir mahallede yaşayan Jamal (Dev Patel) geçmişinin geleceğini kontrol edemediğini kanıtlıyor. Slumdog Millionaire, pek çok kişiye umut aşılayan kültleşmiş bir film.

4. Şahane Hayat (It’s A Wonderful Life)

It’s A Wonderful Life film sahnesi

1946 yapımı Şahane Hayat, Türkiye’de “Yaşamak Güzeldir” olarak da vizyona girmiştir. Filmde, iflas etmiş çaresiz bir iş insanı, intiharın eşiğindeyken karşısına bir melek çıkar. Aslında vazgeçtiği dünyanın olumlu yönlerini görmeye başlayan adam, umutsuzluktan kurtulur. Kısacası, yaşamak her şeye, tüm olumsuzluklara rağmen güzeldir.

5. Esaretin Bedeli (The Shawshank Redemption)

The Shawshank Redemption film sahnesi

Başrollerinde Tim Robbins ve Morgan Freeman’ın yer aldığı 1994 yapımı kült film Esaretin Bedeli, şüphesiz ki dünya sinemasının en önemli baş yapıtlarından. Dram türündeki film, izleyiciyi derinden etkileyip yer yer göz yaşları dökmesine neden olsa da verdiği mesajla umut vermeyi de başarıyor. Filmdeki ana mesaj ise şu: “Olasılıklar sana karşı gibi görünse bile, vazgeçmek için asla bir sebep değildir. Aklını bir şeye koyarsan, imkansızı yenebilirsin.”

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Dindar ve Kindar Nesiller Yetiştirerek, Ne Hedeflenir?
çarşaflı kadınlar ve çocuk

Dindar ve Kindar Nesiller Yetiştirerek, Ne Hedeflenir?

Sonraki
Renkler Davranışları Etkiler mi?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.