SEVGİLİ DOSTUM GOFİ

Yaşanmış gerçek bir hikaye.

Bu gün cuma.

Herzamanki gibi bu günde erken kalktım.Engüzel kıyafetlerimi giyerek saat on suralarında evden çıktım.Kocamı ziyarete gideceğim.

Benim adım aysel.Altmış yaşındayım.Eşim ismaili elim bir trafik kazasında dokuz yıl evvel kaybettim.Bir oğlum,birde kızım var.Her ikiside evli.Hatta,ikisindende birer torunum var.Yalnız kusurlarıda yok diyemem,çocuklarımın.Kendileri doğru dürüst arayıp sormadıkları gibi,torunlarımıda pek getirlemezler bana.Bu yüzden her cuma eşimi ziyarete yalnız giderim.

Evin kapısından çıktığımda,ağustost ayının sıcağını yüzümde ve vücudumda hissedip,daha şimdiden sırıl sıklam olduğumu farkettim.Sitenin demir kapısından çıktığımda,çağırdığım taksi gelerek önümde durdu.On beş dakika sonra yakacık kabristanındayız.Giriş kapısının önünde taksi durarak,bende ücreti verip  indim.Yavaş yavaş merdivenleri inip,daha sonra dar toprak yoldan aşağıya inmeye başladım.

Rahmetli eşimin mezarının yanına geldiğim zaman gofi’yi mezarının üzerinde yatarken gördüm.Beni görünce,sevincini belli ederek yerinden kalkıp yanıma geldi.Ayağa kalktı,sarıldık.Herzamanki gibi gözleri yaşlı.Tabi ben dururmuyum,bende ağlamaya başlıyorum.

Gofi bizim köpeğimiz.Şu anda dokuz yaşında.Beyim onu bir-kaç günlükken,yol kenarında bir karton içerisinde bulup eve getirmişti.Gofi’yi bir yaşına kadar bir çocuk gibi büyüttü.

Aralarında öyle bir duygusal bağ oluştu ki,gofi her anını onun yanında geçiriyor.

Bundan tam dokuz yıl evvel,beyim ismail gofi’yi site dışına gezdirmeye çıktı.Yolun karşısındaki parka gideceklerdi.Kaldırımdan inip karşıya geçecekleri sırada süratle gelen bir ticari taksinin eşime çarpması sonucu kendisini kaybettim.Gofi bunun farkında.Yerde yatan eşime,ancak filmlerde olacak bir sahneyi uygulamış.Bir taraftan uluyup,bir taraftanda onu hayata döndürmek için kalp masajı yapmış.İşte,ogün bugün gofi beyimin mezarının üzerinde yatar.Dokuz yıldır onu hiç terk etmedi.Her cuma eşimi ziyarete geldiğimde onu mezarın üzerinde yatar bulurum.Bu günde öyle oldu.Sarıldık-ağlaştık belkide oda benim gibi dua etti,bilemiyorum.Ara ara ulumasından bu anlıyorum.

Sevgili dostum gofi..Şimdilik ismaili ve seni ziyaret edebiliyorum.Haftaya ne olur bilemem.Belki gelirim,belki gelemem.Belkide gelir seni göremem.Allah ısmarladık.

yasar-aynur
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Şişli Pet Kuaför Kedi ve Köpek Kuaförü!
Sonraki
İki yol ayrımı.

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.