Ölmeden Önce Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Film Part : 1

Öncelikle herkese merhabalar. Hemen konuya geçeceğim. 

Ben bu filmleri instagramda bulmuştum yani tesadüfen karşıma çıkmıştı. Hoşuma gittiği için sizlerle de paylaşmak istedim. Eğer çok fazla beğeni gelirse devamını da yazıp paylaşmak isterim. 

  1. Yeşil yol : sizlerin de bildiği gibi bu film ödüller  almış mükemmel filmlerden birtanesidir. Filmin konusunda yanlış anlaşılan bir siyahi adamın yaşadığı zorluklar vardır. Iki tane küçük kızın ölümünün bu siyahı adamın üstüne kalması sonucu yaşayacağı zorluklar anlatılmaktadır. Adam her ne kadar masum olsa da elinde kanıt olmadığı için idam edilmek zorundadır. Daha fazla spoiler vermek istemiyorum. Benim fikrimi soracak olursanız mutlaka izlemenizi tavsiye ederim. Üstelik bu film gerçek hayattan uyarlamadır.                                        
  2. Piyanist : Bu filmin sonunda hıçkıra hıçkıra ağlamıştım. Gerçekten beni kalben etkilemişti. Filmde savaş sonucu yaşanan zorluklar ve bir piyanistin hayatı anlatılıyor. Piyanistin o zorluklardan nasıl acı çekerek kurtulduğunu falan. Mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.  Gerçek hayattan uyarlanan bir filmdir.                                         
  3. Lucy : Bu film’de bir kadının karnının içine konulan torbadaki maddeden ötürü anında zeka gelişimi yaşaması, yani beyninin %100’ünü kullanmasını anlatıyor. Bu filmden sonra kendinizi çok tuhaf hissedip, kesinlikle zekanızı geliştirmek için bir şeyler yapmak isteyeceksinizdir.                      
  4. Her çocuk özeldir : Bu filmi de çok severek izlemiştim. Filmde zeka seviyesinin fazlasıyla düşük olduğu düşünülen çocuğu ailesinin yatılı okula göndermesi ile çocuğun karşısına çıkan mükemmel öğretmen onun başarılı olmasını sağlayıp, elinden geleni yapacaktır.                                 
  5. Makas eller : Bu filmi çok zevk alarak izleyeceğinize adım gibi eminim. Hatta bunu çocuklarınızla da izlemenizi tavsiye ederim. Yani ben bir sakınca görmüyorum. Bir bilim adamının yaptığı robot hatta kesinlikle insana benzeyen, normal insanlar gibi organlarında olan bir varlığın elleri makastır. İlk başlarda insanlar tarafından sevilirken sonradan yaşadığı zorluklar vardır. Açıkçası çok duygulandım ama kesinlikle mükemmel bir filmdi. O yüzden herkese tavsiye ederim. 

Bunu okuyanlardan tek istediğim şey ; bu yazımı sosyal medya hesaplarınızda paylaşıp bana destek olmanız ve blog hesabıma girip diğer yazılarım ve bu dâhil olmak üzere beğenip, yorum yapmanız. Lütfen bu isteğimi geri çevirmeyin. 🖤

Katherine Pierce
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Neden hala yaşıyorum ?
Sonraki
BAŞLANGIÇ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.