NVIDIA NKreatif’le İstanbul Üçüncü Boyuta Taşınıyor!

Tarihi mağara resimleri kadar eskiye uzanan görsel sanatlar, günümüzde fırça ve tualin ötesine geçti. NVIDIA gibi gelişmiş teknolojilerin sağladığı imkanlarla sanat farklı denizlere doğru yelken açmaya başladı. Sanatın bu yeni şekillenmesini her alanda destekleyen NVIDIA; Nkreatif ile hayal gücünün ötesine geçen, kendi yeni dünyalarını ve bakış açılarını yaratan tüm sanatçıları bir araya getiriyor.

Nkreatif, yeni yarışması ile yeni dönem dijital sanatçıları İstanbul’u üçüncü boyuta taşımaya çağırıyor. İstanbul temalı üç boyutlu diorama eseriyle yarışacak olan katılımcılar, alanında uzman jüri üyelerinin itinalı değerlendirmeleri sonucunda isimlerini duyurup, eserlerini sergileme imkanı bulacaklar.

Değerlendirme sonucu birinci seçilen eser sahibi sanatçı, GeForce RTX ekran kartlı Zenbook Pro Duo 15 Studio Notebook kazanacak. 18 yaşını bitirmiş her sanatçının katılabileceği yarışmanın teknik detaylarına yaratıcılığı bir üst seviyeye taşıyan nkreatif.com adresinden ulaşılabiliyor.

Yarışmaya katılanlar için sürprizler bununla da bitmiyor: 3D tutkunlarını bir araya getirecek ve bir şölen havası içinde geçecek.

NVIDIA Studio Creative Weekend’de gerçekleştirecek canlı yayında eserler Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik tarafından değerlendirilecek.

Finale kalan kısa listedeki eserlerin sahibi olan sanatçılar, 24 Temmuz tarihinde yapılacak canlı yayın etkinliğine davet edilecek.

Tarık Tolunay, Koray Birand ve Mesut Çevik ile tanışarak teknoloji ve sanat sohbetinin tadını çıkaracak.

“Kentçizer” Tarık Tolunay NVIDIA Studio’nun Konuğu Oldu

NVIDIA, proje kapsamında son dönemde dikkat çeken, kendini “kentçizer” olarak tanımlayan sanatçı Tarık Tolunay’ın İstanbul temalı eserlerini konu alan mini-belgesel hazırladı.

Tolunay bu belgeselde, eserlerini oluştururken faydalandığı NVIDIA Studio ürünlerinden olan NVIDIA GeForce RTX ekran kartlarının üretim sürecine ne gibi katkıları olduğundan bahsetti

Kendine has çizgisiyle, eserleri dünya çapında ses getiren Tarık Tolunay’ın bu söyleşisi size ilham verecek ve bilgilendirecek.

Türkiye ve dünyada sanata yeni değerler katan NVIDIA Studio Platformu, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatçılara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en iyi performansı ve güvenirliği sağlıyor.

3D, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık gibi yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor.

NVIDIA’nın sektör lideri GPU’ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, ilham verici bir performans ve yetenek düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor.

 

 

infiluck Gaming
infiluck
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Diablo Immortal Yeni İçerik Güncellemeleri Bu Hafta Geliyor

Diablo Immortal Yeni İçerik Güncellemeleri Bu Hafta Geliyor

Sonraki
Çıkar İlişkisine Bir Göz Atalım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.