WOORDPREES NEDİR?

Woordprees bir içerik yönetim yazılımdır. Php MySQL kodları ile oluşturulmuş bir yazılımdır.Açık kaynak kodlu olup kişiler tarafından geliştirilebilir bir durumdadır.Yazılımın içinde ücretsiz çeşitli web site tasarımları ve eklentiler mevcuttur hiç ugraşmadan direk kurulumunu yapabilirsiniz.Ücretli temalar ve eklentiler de var fakat kullanıcının kendine özgü seçimine baglı.İlk kuruluş amacı insanlara hazır blog sitesi sunmak olsada şuan ve uzun zamandır tanıtım siteleri olsun e ticaret siteleri olsun sistemin içerisinde bulmanız mümkün buna ek olarak woordpreesin 40 milyon üzerinde kullanıcı ağına sahip olması ve karşılaştığınız herhangi bir sorunda çözümünü mutlaka bulabileceginiz bir ortamı olması harikulade bir durum.Dünyada kullanılan web sitelerinin %64 t”lük bir kısmı woordprees yazılımını kullandığı tahmin edilmektedir.Dünyada bu kadar önemli bir yere sahip olan woordprees türkiyedede çok popülerdir çeşitli ve bilindik haber siteleri e ticaret siteleri woordprees kullanmaktadır.

WOORDPREES KURULUMU

Şimdi sizlere woordpreesi nasıl sunucuya kurarız bunun hakkında bilgi vermek istiyorum. Sunucumuzu aldığımız alan sağlayıcısının internet sitesine giriyoruz.Ordan müşteri paneline gelip sahip oldugunuz sunucuya geliyoruz.Ordan cpanele yani (kontrol paneline)tıklıyoruz.Sonra uygulamaları kurmamız için verilmiş olan uygulama yükleyicisine yani  app installer ingilizcesi türkçesi uygulama yükleyicisi kısmına geliyoruz ve sonra o kısımdan woordpreesi seçip kurma işlemlerine başlıyoruz tabiki bizden çeşitli gereksinimler isteyecek mesala admin paneli epostası şifresi ve kullanıcı adı gibi durumları ayarlıyoruz sonrasında bizden kurulumdan önce bir tema seçmemizi istiyor seçip mavi olan kısma yani install ingilizcesi türkçesi yükle kısmına basıyoruz ve kurulum gerçekleşiyor. Sunucularda genelde cpanel oluyor fakat bir diğer kontrol paneli olan adminpanele de rastlanabiliyor fakat endişelenmeyin admin paneldede işlem aynı şekilde ilerliyor.

WOORDPREES KISA KULLANIMI

Bu alt alanda woordprees e tema ve eklenti nasıl kurulur kısa bir anlatım gerçekleştireceğiz. Woordprees kurulumunu yaptıktan sonra karşınıza hazır bir sistem gelecektir.Sistemin sol tarafından bizim için gerekli olan yerlere ulaşabilmemize imkan sağlanmıştır.Şimdi dilerseniz tema nasıl kurulur buna geçelim. Şimdi karşımızdaki panelde bizim için hayati önem taşıyan sol panele bakıyoruz.Görünüm yazan kısma mouse’muzu götürdüğümüzde 4 adet başlık burda belirecektir .Burdan temalar kısmına tıklıyoruz.üst bölümde yeni ekle kısmı yer alacaktır yeni ekleye basıyoruz ve sonrasında tema bölümleri karşımıza çıkıyor ordan yani yukarı bölümden kendiniz ne gibi bir tema istiyorsanız ona göre filtreleme yapabiliyorsunuz.Bunları yaptıktan temayı seçtikten sonra seçmiş oldugunuz temaya tıklayıp kur diyorsunuz ve temanın kurulumu gerçekleşmiş oluyor. Şimdide eklenti kurulumuna geçelim. Gene sol menüye geliyoruz ordan eklentiler kısmına mousu’muzu üstüne  getirip yeni ekleye basıyoruz ve karşımıza binlerce eklenti gelecektir istedigimiz eklentiyi seçtikten sonra kur ibaresine basıp kurulumunu gerçekleştiriyoruz sonrasında sol menüden eklentilerin üstüne mouse ile dokundugumuzda 3 adet başlık çıkıyor yüklü eklentilere basıp eklentiyi bulup eklentinin altındaki yazıdan etkinleştir ibaresine basıyoruz ve eklentiniz başarılı bir şekilde etkin olmuş oluyor.

NEDEN WOORDPREES

Sıra geldi woordpreesi neden seçmeliyiz.Ücretsiz bir çok tasarıma ve eklentiye sahip olması ve kodsuz bir sistemlede ilerletebilmesi.40 milyonluk geniş çapta kullanıcı aralığına sahip olması, zaten ne tarafta olmamız gerektigini bizlere bildiriyor.  

WOORDPREES RESMİ WEB SİTESİ

https://wordpress.com/tr/

beratkaanblog
Neticede herkez birşey yazar.Önemli olan ise bize ne belirttigidir isteklerimizi karşılamasıdır.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
ARKADAŞIMIN GİZLİ EŞCİNSEL ARKADAŞI

ARKADAŞIMIN GİZLİ EŞCİNSEL ARKADAŞI

Sonraki
Woordprees Admin Panelini Gizleme

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.