En İyi Netflix Mini Dizileri: Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler

En İyi Netflix Mini Dizileri Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler when they see us

Tüm dünyada 200 milyonun üzerinde kullanıcısı bulunan Netflix, her geçtiğimiz gün yeni diziler üretmeye devam ediyor. Netflix Mini dizileri de bunlardan bazıları. Kullanıcılar arasında oldukça popülerler. Bunun sebebi hem içeriklerin güzel olması hem de bölüm sayıları. Her kullanıcının uzun dizi izlemeye vakti olamayabiliyor. Mini diziler bölüm sayıları az olduğu için sizi yormaz. Sıkılma ihtimaliniz daha düşüktür. Finalde ne olacak diye sabırsızlanıyorsanız Netflix mini dizilerini bir günde bitirmeniz bile mümkün. Kolay sıkılan biriyseniz ya da uzun dizilere vakit ayıramıyorsanız izleme listenizi Netflix mini dizileriyle doldurmanız daha iyi olacaktır. Hatta biz sizin için bir liste yaptık bile. Aşağıda birbirinden güzel dizi önerilerimizi bulabilirsiniz.

En İyi Netflix Mini Dizileri: Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler

1- The I-Land

Anthony Salter tarafından yaratılan bir bilim kurgu, gerilim dizisidir. 2019 yılında tek sezon olarak çıkmıştır. 40 dakikalık 7 bölümden oluşur. On kişiden oluşan bir grup yabancı, gözlerini ıssız bir adada açar. Hafızaları silinmiştir ve buraya nasıl geldikleri hakkında hiçbir fikirleri yoktur. Cevap arasalar da tek buldukları tehlikelerdir. Hayatta kalmak için zorlu bir mücadeleye girerler ve içinde bulundukları adayla savaşmaya başlarlar. Konusuyla oldukça merak uyandıran mini Netflix dizimiz 4.6 imdb puanına sahip.

2- Unorthodox

2020 yılına damga vuran bir diğer Netflix mini dizimiz ise Unorthodox. Maria Schrader tarafından yönetilmiştir. Tek sezondur ve 4 bölümden oluşan dizinin her bölümü ortalama 50 dakikadır. Yani bu diziyi yaklaşık üç buçuk saatte bitirmeniz mümkündür. Amerika ve Almanya yapımı dram dizisi Unorthodox büyük bir beğeni toplamış bulunmakta. Başrolde ise Shira Haas oynamaktadır. Baş karakterimiz olan Esty, New York’un Hasidik Yahudi toplumunda doğup büyümüştür. Baskıcı gelenekler onu evlenmeye zorlar. Ancak bir yıl geçmesine rağmen hamile kalamaz. Tüm bunların ardından özgürlüğün peşinde düşer ve kendini Berlin’de bulur. Dizi Deborah Feldman’ın 2012 yılında yazdığı ‘Unorthodox: The Scandalous Rejection of My Hasidic Rooth kitabından uyarlanmıştır. Dini içeriklere, farklı kültürlere ve güçlü karakterlere ilgisi olanların kesinlikle izlemesi gereken bir dizi. Netflix kullanıcıları tarafından oldukça övülen bu mini Netflix dizisi, 8.0 imdb puanına sahip.

3- Lupin

Lupin, George Kay ve François Uzan tarafından yaratılmıştır. Marcela Said, Ludovic Bernard, Louis Leterrier ve Hugo Gelin tarafından yönetilmiştir. 5 bölümdür, bölümleri ortalama 45 dakikadır. Başrolü Omar Sy üstlenmektedir. 2021’in ilk dizilerinden olan Lupin şu an tek sezondur. Ama yeni sezonlar gelmesi bekleniyor. Fransız yapımıdır ve gizem, gerilim türündedir. Mini Netflix dizileri arasında önce çıkan bir konusu olan dizimiz, izleyenlerin favorileri arasına giriyor. Baş karakter Assane Diop’un babası haksız yere yıllarca hapis yatmıştır. Assane Diop ise babasına yapılanlar için intikam almaya kararlıdır. Elmas bir kolyenin peşine düşen baş karakterimiz kendini beklenmedik olayların içinde bulur. Başarılı dizi, 7.5 imdb puanına sahip.

4- When They See Us

En İyi Netflix Mini Dizileri Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler when they see us

Ava DuVernay tarafından yönetilmiştir. 2019 yılında dünya çapında ses getiren bir mini Netflix dizisi olmuştur. Tek sezondur. 4 bölümden oluşmaktadır ve bölüm süreleri bir ile bir buçuk saat arasında değişmektedir. 2019 ve 2020 yılında toplam 10 adet ödül almıştır. Büyük bir kitleye ulaşan When They See Us tam 27 ödüle de aday gösterilmiştir. Harlemli beş genç, haksız yere Centrel Parkta gerçekleşmiş olan bir saldırıyla suçlanır. Kendilerini korkunç bir durumun içinde çaresiz bir şekilde bulurlar. 1989 baharında bu 5 siyahi genç tutuklanır ve suçlarını itiraf etmeye zorlanır. Irkçılığa ve çocukların psikolojisini başarıyla yansıtan dizimizin bir diğer etkileyici yanı ise gerçek bir hikayeye dayanması. Mutlaka izlemeniz gereken bu sürükleyici dizi 8.9 imdb puanına sahip.

5- Tokyo Trial

Bu önerimiz de özellikle tarihi diziler sevenler için. Pieter Verhoeff ve Rob W King tarafından yönetilen bir mini Netflix Dizisidir. 2016 yayında çıkan bu dizi 4 bölümdür. Her bölüm yaklaşık 45 dakikadır. 1946 baharında 11 müttefik yargıç, uluslararası bir davayı çözmek için Tokyo’ya gelir. Japon savaş suçlularının uyguladığı zulmü tartışmak için hepsi savaşta zarar görmüş olan bu şehre toplanır. Bu 11 yargıç suçluların kaderini belirleyecektir. 7.4 imdb puanı ile hemen bitirebileceğiniz tek sezonluk dizi, Kanada yapımıdır.

6- Ragnarok

Mogens Hagedorn ve Jannik Johansen tarafından yönetilmiştir. 2020 yılının en beğenilen mini Netflix dizilerindendir. Henüz tek sezon olmasına rağmen yakında yeni bir sezon geleceği bekleniyor. 6 bölümden oluşan Ragnarok’un bölümleri ortalama 45 dakika. Kirliliğin zehirlediği ve eriyen buzulların kötü etkisine maruz kalan bir Norveç kasabası, âdeta bir kıyameti yaşamaktadır. Ailesinin memleketine dönen tuhaf genç Magne, garip güçlere sahip olduğunu fark eder. Tüm bunların altında ise karanlık sırlar saklanmaktadır. Konusunu öğrendiğimizde oldukça ilgi çeken bu mini Netflix dizimiz ise 7.5 imdb puanına sahip.

7- Deep Water

2016 yılında yayımlanmıştır. Shawn Seet tarafından yönetilmiştir. Tek sezondur ve 4 bölümden oluşmaktadır. Bölüm süreleri 50 ve 55 dakika arasında değişmektedir. Heyecan verici bir dedektif dizisidir. Bondi Beach’te bir gey cinayeti gerçekleşir. Şüpheler kurbanın eski sevgilinin üzerindedir. O sırada dedektif Tori Lustigman büyüdüğü Bondi Beach’e geri döner ve bu davayı araştırmaya başlar. Tori 26 yıl önce işlenen bazı cinayetler ile bu dava arasında benzerlikler olduğunu fark eder. Hem de kendi kardeşinin ölümü de buna dahildir. Dizinin imdb puanı 6.9dur.

8- I Am Not Okay With This

Jonathan Entwistle ve Christy Hall tarafından yönetilen güzel mi güzel mini Netflix dizimiz, tam 7 bölümden oluşuyor. Her bölümü 20 dakika olan I Am Not Okay With This, 2020 yılında çıktığı günden beri popülerliğini koruyor. Baş karakterimiz olan sorunlu ve gergin Syd, en yakın arkadaşından hoşlanmaktadır. Ancak hoşlandığı kız okulun serseri çocuklarından biriyle takılmaya başlar. Bir yandan ailevi sorunlar ve gençlik problemleriyle uğraşan Syd, bir yandan süper güçlere sahip olduğunu anlamaya başlar. Komedi, drama ve süper güç konulu bu dizimiz ise 7.6 imdb puanına sahip.

9- Retribution

En İyi Netflix Mini Dizileri Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler

2016 yılının suç konulu mini Netflix dizilerinden biri olan Retribution, tek sezondur ve 1 saatten oluşan 4 bölüme sahiptir. Yeni evlenen Grace ve Adam çifti öldürülmüş halde bulunur. Ölüm sebebi ise evlerine giren bir soyguncu tarafından bıçaklanmalarıdır. Bir araba çalan soyguncu, İskoçya’nın  Highlands bölgesine kaçar. Dedektifler çiftin kavgalı ailelerini sorguladıkça saklı gerçekler ve söylenen yalanlar tek tek ortaya çıkar. Heyecan dolu bu dizimiz ise 7.0 imdb puanına sahiptir.

10- Holiday Secrets

2019 yılında yayımlanan bir Alman dizisidir. Tek sezondur ve 3 bölümden oluşmaktadır. Duygusal bir krizin eşiğinde olan üç kuşak kadın, Noel için yeniden buluşur. Eski hatıralardan kalanları iyi ve kötü anarlar. Bu ailenin tarihinde yaşanmış olan gizli ve karmaşık olayları ele alırlar. Dram ve gizemlerle dolu mini Netflix dizimizin bölümleri, 35 ve 40 dakika arasında değişmektedir. Holiday Secrets 6.5 imdb puanına sahiptir.

11- The Queen’s Gambit

Tek sezon olan Netflix mini dizileri arasında The Queen’s Gambit’in ana konusu satranç. Scott Frank tarafından yönetilmiştir. Yedi bölümden oluşan bu dizimizin başrolünü Anya Taylor Joy üstleniyor. Her bölüm yaklaşık bir saat. 9 yaşındayken yetimhaneye gönderilen Beth, satranç oynamakta kendini inanılmaz bir şekilde geliştirir. Ancak yaşadığı pek çok sıkıntılı durum da beraberinde gelir. Dizi, 1950 ve 1960lı yıllarda Amerika’da geçmektedir. Dizi Walter Tevis’in aynı adlı romanından uyarlanmıştır. İzleyenleri etkisinde bırakan bu Netflix mini dizimiz, 8.6 imdb puanıyla başarısını gözler önüne seriyor. Dizide önceden düşünülmüş birçok ayrıntı var. Örneğin dizinin 7 bölüm olması, bir piyonun vezir olabilmek için geçmesi gereken 7 kareyi temsil ediyor. Çok hoş değil mi? The Queen’s Gambit  izledikten sonra satranç oynamaya başlayan ya da ilgisi artanlar da var. O yüzden izlemeden önce bir satranç takımı edinmenizde fayda var!

12- Unbelievable

Gerçek bir hikayeden uyarlanan dizimiz, 2019 yılında çıkmıştır. Tek sezonluk biri mini Netflix dizisidir. 8 bölümdür ve bölüm süreleri 40 ile 60 dakika arasında değişmektedir. Ağır bir konusu vardır. Gerçek bir hikayeye dayandığını bilmek ise daha sarsıcıdır. Bir kadın perişan halde polis karakoluna gider ve gece evine giren biri tarafından tecavüze uğradığını anlatır. Ancak polisler ona inanmaz ve yalan söylemekle suçlar. Yıllar sonra iki kadın dedektif bu olaya benzer başka vakalarla karılaşırlar ve işin peşine düşerler. 8.4 imdb puanına sahip bu mini Netflix dizimiz sizi derinden etkileyecektir.

13- Gözlerinin Ardında

2021 yılının Netflix mini dizileri arasındadır ve bölüm süreleri 60 dakika olan 6 bölümden oluşur. Steve Lightfoot ve Erik Richter Strand tarafından yönetilmiştir. Dizi, Sarah Pinborough’un aynı adlı romanından uyarlanmıştır. Bekar bir anne, psikiyatrist patronuyla ilişki yaşarken, onun gizemli eşiyle de arkadaşlık kurmaya başlar. Kendini tuhaf ve sapkın zihin oyunlarının içinde bulur.   İzleyenler tarafından oldukça sürükleyici ve şaşırtıcı bulunan Gözlerinin Ardında 7.2 imdb puanına sahip.

14- Somewhere Between

En İyi Netflix Mini Dizileri Hızlı Bitirmelik Lokmalık Mini Diziler

2017 yılında yayımlanmış olan mini Netflix dizimiz Stephen Tolkin tarafından yaratılmıştır. 10 bölümden oluşmaktadır ve her bölüm yaklaşık 40 dakikadır. Yerel bir haber yapımcısı olan Laura, seri bir katili araştırmaya başlar ve onun peşine düşer. Ancak birbiri ardına tuhaf tesadüfler yaşamaya başlar ve sonunda kızı da ortadan kaybolur. Laura’ya ölümle sonuçlanan haftayı bir kez daha yaşama şansı verilir. Seri katili, o suç işlemeden durdurmak zorundadır. Eğer başarısız olursa kızını sonsuza dek kaybedecektir. Sürükleyici ve ilgi çekici bir konuya sahip olan Somewhere Between, 6.3 imdb puanına sahiptir.

Netflix Mini Dizileri Hakkında

Hazırladığım Netflix Mini Dizileri listesinde, birbirinden güzel 14 adet mini diziyi size spoiler vermeden anlatmaya çalıştım. Gerçekten de hepsi ilgi çekici konulara sahip. Bu zorlu ve sıkıcı pandemi günlerinde, özellikle de evden çıkamadığımız günlerde, hemen bitirebileceğiniz bu mini Netflix dizilerini izleyebilirsiniz. Böylece boş zamanlarınızı da değerlendirmiş olursunuz. Neredeyse herkesin zevkine göre bir çok dizi eklediğim bu liste, umarım size faydalı olur. Spoiler vermemek amacıyla konularını kısa bir şekilde anlattım. Ancak bu şekilde bile oldukça izlenesi duruyorlar. “İyi ki izledim!” Demeniz dileğiyle, iyi seyirler.

Filmograf
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Sporun Faydaları
Sonraki
BU GÜN 2 – 0 …

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.