Klişe Korku Filmlerimiz

evet bir çoğunuz ne kadar korkuyor olsanızda bence korku filmlerimiz çok kötü.

Hep aynı konuyu işleyip duruyoruz, anlık korkutan sahneler dışında bizi tedirgin eden sahneler asla yok, anlık korkuyoruz bitiyor. Ve ben o kadar çok türk korku filmi izledim ki artık hiç korkunç olmadığını farkına vardım, filmlerimiz çok klişe aynı zamanda da sanki ilkokul çocuğu yazmış gibi valla ben yazsam yemin ederim bunlara bin basmazsa adım da Dilara değil. Çok özgüvenli oldu ama olsun gerçekten düşüncem bundan yana.

Bence türkler olarak daha iyi korku filmi senaryoları yazabiliriz, artık bu klişelikten kurtulmalıyız, çünkü yakında doğru düzgün izleyen kalacağını sanmıyorum.

Bana kalırsa artık ”cin” kavramından daha farklı şeylere yönelmeliyiz. Müslüman bir ülkeyiz diye sadece cinli filmler yapma gibi bir zorunluluğumuz olduğunu sanmıyorum. daha farklı konular; deney sonucu insanlığın başına gelen kötü bir şey olabilir, bir çocuğun yanlışıkla insandışı bilinmeyen yeni varklıklarla olan evrenin kapısını açması olabilir yani bu tarzda farklı şeyler bence daha iyi olur.

Bunları yazarken aklıma ben niye roman/hikaye tarzında buraya blog yazmıyorum? diye bir soru geldi. Bundan sonraki blogum kısa bir korku hikayesi yazmak olacak.

Eğer bunu okudysan beğenip beni takip edersen çok sevinirim:)

DILARA AŞKIN
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Alo, Orada mısınız Sayın Tanrı?

Alo, Orada mısınız Sayın Tanrı?

Sonraki
UNUTUP, HATIRLAMAK

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.