Pardon Bakar mısınız?

 

   Haydi hepimiz çiçek olalım, biraz nefes alıp şöyle sırtımızı yumuşacık koltuğa yaslayıp rahatça geviş getirelim. Nasılsa evren bir şekilde işliyor ha oturup geviş getirmişiz ha elimizi taşın altına koymuşuz ne fark eder. Neydi o süslü, medyatik söz   SUS-MAAA   SUS-TUK-ÇA   SI-RA  SA-NA  GE-LE-CEK!!!Sahi sıra ne zaman bize sıra ne zaman sana gelecek peki ya gelmezse napacağız oturup geviş mi getireceğiz .BELKİ de sıra çoktan sana geldi hatta geçiyor bile o halde ne yapmalı yine sırtımızı yaslamalı ben sıramı savdım deyip bacak bacağa mı atmalı. 

   Pardon bakar mısınız? Nasıl olurda her gün manşetleri süsleyen vahşetleri görmezsiniz. Tabii  o kadar yoğun ve önemliyiz ki bu hayatta kafamızı kaldırıp dünya da neler olup bitiyor dönüp bakmıyoruz .Dönüp görmüyoruz ,görüp konuşmuyoruz, konuşup uygulamıyoruz. Haklıyı güçlü yapmadıkça güçlüyü haklı yapıyor köşemize çekilip her ayın 15 ‘ini bekliyoruz. Tam şuan da yeryüzünde  milyonlarca masum beden kuruyup gidiyor.21 yy becerisi bu olsa gerek herkesin uyanıkken ,uyku da olması…

   Gelin hep beraber son 24 saat içinde sadece ve sadece bu topraklarda neler olmuş bi bakalım. SON DAKİKA !!! Yorgun mermi öldürdü. Oğlumu döve döve dağa kaçırdılar.14 yaşındaki ÇOCUK doğum yaptı .AB, Türkiye ‘den ithal çelik ürünlerine damping vergisi getirdi. Çifte cinayetten yargılanıyordu ….Serbest kaldı.12 yaşındaki ÇOCUĞU kaçırıp 8 bin dolar fidye istediler .Asgari değil insani ücret, barajlar tükendi, tarımda borç batağı FLAŞ FLAŞŞŞ!!! GÜ-LİS-TAN DO-KU NE-RE-DE…….Şimdi diyorsun ki amma da işkembeden salladın .Senin için fesat bak gökyüzüne mis gibi hava var .Ben de diyorum ki gel beraber gökyüzüne bakalım gel beraber o mis gibi havayı koruyalım, gel beraber olalım .Sadece ilkbaharı mevsimden sayıp kışı ,sonbarı yok saymayalım. Tüm mevsimleri görelim,  görüp konuşalım, konuşup yaşatalım…. 

Hani küçükken 23 Nisanlarımızı süsleyen bir melodi vardı hatırladın mı ?  …….BÜTÜN DÜNYA BUNA BİR İNANSA HAYAT BAYRAM OLSA İNSANLAR EL ELE TUTUŞSA BİRLİK OLSA UZANSAK SONSUZAAAAA…… Şimdi tam da burada  yiğidi öldürüp hakkını vermek lazım. Bu topraklar misafirperverliğin ,yardımseverliğin, hoşgörünün mayalandığı yerler .İşte tam da bu yüzden diyorum ki senin kızının,   oğlunun haberleri manşetleri süslemeden ,alt komşun doğalgazdan zehirlenmeden çok sevdiğin teyzeni densizin biri ormana götürmeden, yıllarını verip aldığın evini deprem de kaybetmeden el ele verelim .Diyelim ki burası yanlış burası doğru ….Demekle yetinmeyelim, sorumluluk alalım. Ne diyordu Jung amcamız tüm insanlık ortak bir değerde buluşabilir. İnsanlığı bekleyen o felaketler bu değerlerden ve özüne yabancılaşmış insanların bilinç dışından gelecektir. 

Pardon bakar mısınız? Ne çok duyuyoruz bu cümleyi peki kaçına kulak veriyoruz?   Kaçına  gerçekten yardım ediyoruz ?Aman nasıl olsa başkası yardım eder mi diyoruz ?Yardım etmez olsaydım başıma gelmedik kalmadı mı diyoruz….BELKİ de hepsi ya da hiçbiri o zaman şöyle değiştirelim soruyu kaç kere tanımadığınız birine Pardon bakar mısınız dediniz ?  

Tüm ışıklar açık ve hiç kimse uyku da değil peki NEDEN ? 

 

Siyaha Aşık Renkli Biri🎈
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
SUSMA KADIN
Sonraki
yaşar mıyım

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.