SUSMA KADIN

Aciz bir erkeğe muhtaç olmak kadar kötü bir durum yok. Senin kimseye ihtiyacın yok. Kendi sesin kendi kulağın olacaksın. Seni senden başka kimse düşünmez veya özel kılamaz. Sen sıcacık yatağın da bunu okurken bir yerlerde şiddet gören katledilen kadınlarımız var. İstanbul caddelerinde belirli köşelerde ite kakıla anne şevkati görmeden büyüyüp, zorla dilendirilen çocuklar gibi davranmaktan vazgeçin artık.  

Onların masumluğuna diyecek lafım yok. Belki de bir önceki okuduğunuz bu cümlem sizi rahatsız etti. En azından içimizde bir yerde vicdan ve onu hisseden insan olarak burada bulunmaktıyız. 

Onları sizden ayıran şey kendilerine bile yetmezken küçücük bedenleriyle dikkat çekmeye başarmaları onların  kendi haklarını savunabilmeleri, ama siz yapacağınız tek bir işlemle bir başkasının hayatını kurtara bilirken . Bu kadarcık bir yardım ı çok gören insanlarsınız. Peki ya bizim o diğer insanlardan ne farkımız kaldı? Ama bu da Kimsenin umurunda değil. Televizyonda belirli başlı haberler çıkıyor. Gördüğümüz, duyduğumuz şeyler e bile kulak asma tenezzülünde  bulunmadığımız, hatta  evinizde kanal değiştirildiğine veya görmezden gelindiğine eminim.  Kimi zaman da şu şekilde bir ifade ediliyor ;

onun bu saatte orada ne işi var? giydiği kıyafete bak!. Buda yolunu bulmuş, tenha sokakta neden tek başına? , annesi babası yok mu?!  Utanmıyor mu hiç. 

-nE :/ sen bir kadın üzerinden ahlak bekçiliği yapmaya utanmıyor musun? hiç mi yüzün kızarmıyor o haber manşetin de senin ismin televizyon da tenezzül bile etmeden geçtiğin kanal da senin fotoğrafın ve annenin feryadı olabilirdi..  En acısı da Kadın cinayetlerine Türk toplumu olarak alıştık. 

İnsan bir başkasının ölümüne, her geçen gün artan bu sayıya nasıl alışır akıl alır gibi değil. Susturacaklar seni Ayşe, Fatma, Aylin ve diğer nice kadınlarımız gibi..

SUSMA KADIN 

Bir erkeğe boyun eğme, kendi yemeğini bile yapmaktan aciz olan, senin yardımın olmadan giyecek temiz ütülü kıyafet i giyemeyecek adam a karşı sessiz kalma. Senin gibi bir çok kadın var sen sesini çıkarttıkça bütün kadınlar senin sesin olmaya hazırız. Bizden güç almayı bekleyen bir çok kadınımız var unutma.!”

SEN SUSARSAN  KAYBEDERİZ”.              

                            (BÜŞRA ÇUBUK )   #yarışma 

Büşra Çubuk
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
HAYVAN HAKLARI KANUNU ESKİDİ!!!
Sonraki
Pardon Bakar mısınız?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.