Birbirinden Lezzetli ve Faydalı 3 Kahve Tarifi ve Yararları

Kahve Tarfileri

Kahvenin sağlığa yararlı mı yoksa zararlı mı olduğu yıllardır tartışılmaktadır. Bir yanda kalp ritmini ve kan basıncını düzensizleştireceğini, uykusuzluk ve hazımsızlık yapabileceğini savunanlar var. Bir yanda ise doğal antioksidan ve beyin güçlendirme yeteneği olduğunu düşünenler mevcuttur. Fakat kahve hakkında yapılan araştırmalar bütün bu sorulara cevap niteliği taşımaktadır.

İşte kahvenin dört faydası!

Kahve İçmenin Faydaları ve Soğuk Havalara Derman Olacak Kahve Tarifleri

Kalp Hastalığının Gelişimini Azaltıyor

Yeni yapılan araştırmalarda günde beş bardak kahvenin ile kalp hastalığı arasında bir bağlantı olmadığını ortaya koyuyor. Fakat günde ortalama 1 ila 4 fincan arasında içilen kahvenin kalp rahatsızlıklarına yakalanama riskini azalttığını gösteriyor. Tabi ki kahvenin yanında tüketilen sigara, kahvenin bütün faydasını öldürüyor.

Kalp Atışı Düzensizliğine Doğal Reçete

Bazı araştırmacılar kalp hastalıkları olanlar için kafeinin sorun yaratabileceğini söylüyor. Fakat son araştırmalar, düzenli bir şekilde kahve içenler için ise bir olumsuzluk söz konusu olmadığı yönündedir. Kafein, vücutta sempatik sinir sistemini uyarıyor. Bu da kalbin daha hızlı ve sert atmasını sağlıyor. Eğer kalp zaten idealden az işlevdeyse bu doğal bir reçete olabilir.

Önerilen İçerik: Dünyanın En Huzurlu 2’nci Ülkesini “Kahve Meselesi” Karıştırdı

İyi Bir İdrar Sökücü

Kafein en doğal idrar sökücülerden biridir. Günde 2-4 fincan arası tüketimde fayda sağlayacaktır. Ancak günde 6 bardak ve üstü tüketimde magnezyum, potasyum ve B vitaminleri kaybına neden olacağı için olumsuz etkileyebilir.

Kalp Rahatsızlıklarından Kaynaklı Ölüm Riskini Düşürüyor

Kahve içen insanlar kalp rahatsızlığından kaynaklı ölüm risklerinden korunduğu gibi kanser ve Alzheimer gibi risklerden de korunuyor. Kahve tiryakisi 80 bin kişiye yapılan araştırmaya göre; haftada 2-3 kahve içenlerde risk faktörü %19 azalırken, haftada 4 ve daha fazla kahve içenlerde ise %20 azalma gözlemlenmektedir. Kana daha kolay akış sağlıyor ve böylece kalp görevini yerine getirirken fazla efor harcamak durumunda kalmıyor. Böylece kahve, kalbe bağlı ölüm riskini büyük ölçüde azaltıyor.

Peki, Faydasını Görmek İçin Kahvemiz Nasıl Olmalı?

Kahvenin en faydalı hali sade Türk kahvesi ve filtre kahvedir. Paketli hazır kahveler ise tamamen kimyasal oldukları için ve kahve çekirdeği bulundurmadıkları, sadece aroma oldukları için asla önerilmemektedir. Özellikle bilinen dükkânlarda bulunan kremalı kahveler ise kalori bakımından hiç de masum sayılmazlar.  Eğer ben sade içemiyorum diyorsanız da onun da sağlıklı tariflerini size vereceğiz. Hep sağlığınız hem de cebiniz huzura kavuşacak!

Bu sıcak havalara ve sağlığınıza iyi gelecek kolay tarifler!

 

Kahve İçmenin Faydaları ve Soğuk Havalara Derman Olacak Kahve Tarifleri

Klasik Buzlu Kahve

Klasik sade buzlu kahveyi sevenler için bir numaralı tarif bu olacaktır. İlk yapmanız gerekenler ılıyan filtre kahvenizi buz kalıplarına koyup dondurmak. Ardından istediğiniz kadar kahveli buzu bardağa koymak ve üstüne filtre kahve dökmek. Çok ağır olur derseniz bir öneri de yarısını kahve koyup yarısına su koymak olur diyebilirim.

 

Muzlu Buzlu Kahve

Bu tarif ise ‘’Ben kahvemi tatlı severim’’ diyenler için gelsin! Oldukça basit bir tarifle daha baş başayız. Bir orta boy muzu buzlu atın. 2 bardak süt, 1,5 kaşık kahveyi, donmuş muzu ve eğer isterseniz 2 top vanilyalı dondurmayı blendera koyun ve karıştırın. İşte tatlı mı tatlı bir kahveniz oldu!

 

Coco Brew

İlk tarifimizdeki soğuk filtre kahvemizi aynen yapalım. İlave olarak ise 2 çay kaşığı Hindistan cevizi suyu karıştıralım. İşte, sadece bu kadar!

Siz de sevdiklerinizle rahatlıkla kahve içebilir, değişik tarifler deneyerek yaz aylarını keyifle geçirebilirsiniz. Bol kahveleriniz olsun!

Önerilen İçerik: Kahvenin de Ötesi: Kava Coffee Roasting

Uyarı: En doğru bilgi için doktorunuza danışın.

gramafoniğnesi
''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.'' 23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde... Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
İnanılmaz Başarı: Lise Öğrencileri 3 Haftada Uçak Monte Etti
İnanılmaz Başarı: Lise Öğrencileri 3 Haftada Uçak Monte Etti

İnanılmaz Başarı: Lise Öğrencileri 3 Haftada Uçak Monte Etti

Sonraki
“Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı
Teknoloji Hayat Kurtardı: “Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

“Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.