“Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

Teknoloji Hayat Kurtardı: “Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

Amerikalı 17 yaşındaki Macy Smith,  geçen hafta geçirdiği bir kazadan “Arkadaşımı Bul” uygulaması sayesinde nasıl sağ kurtulduğunu önceki gün sosyal medyada anlattı. Teknolojinin önemli durumlardaki hayati önemine dikkat çeken paylaşım, kısa sürede binlerce kez paylaşıldı. Böylece, “Arkadaşımı Bul” gibi cep telefonun konumunu kişinin izin verdiği kişilerle paylaşan uygulamaların önemi, tüm dünyanın gözlerini önüne serildi.

ABDnin Kuzey Karolina eyaletinde yaşayan Macy Smith,  7 Haziran’da evine geç saatlere kadar gelmedi. Genç kızın annesi Catrina Cramer Alexander, kızının alışılmışın dışında geç kalması ve yaptığı aramalara ve yazdığı mesajlara cevap vermemesi üzerine telaşlandı. Otomobil kullanan Macy Smith’in yerini tespit etmek için telefonundaki GPS üzerinden telefonun konumunu gösteren “Arkadaşımı Bul” uygulamasını kullanmaya karar verdi.

Telefonundaki uygulamaya baktığında kızının en son bulunduğu Pilot Mountain bölgesinde uzun zamandır kaldığını fark eden Alexander, durumdan şüphelendi. Kızının bulunduğu konuma giden Alexander, gördüğü manzara karşısında dehşete düştü. Çünkü, kızı Macy Smith’in otomobili takla atmış bir şekilde karşısında duruyordu. Aracında 7 saattir mahsur kalan genç kız, olay yerine çağrılan sağlık ekibi tarafından hastaneye kaldırdı.

Teknoloji Hayat Kurtardı: “Arkadaşımı Bul” Uygulaması Sayesinde Ölümcül Kazadan Sağ Çıktı

Aracın İçinde Sıkışınca Telefonuna Ulaşamadı

Macy Smith, kazanın büyüklüğünü sosyal medyada şöyle anlattı: “Kaygan zeminde kontrolden çıkan otomobilim, iki ağacın arasından geçtikten sonra toprak zemine düştü. Aracım 3 kez takla attığı ve kolum otomobille zemin arasında sıkıştı.” Telefonunun sıkıştığı yerden çok uzakta kaldığı için yardım çağıramadığını belirten Macy Smith, “Beni bulmaya gelen ailemin adımı seslenişini hiçbir zaman unutmayacağım” dedi. Telefon uygulaması sayesinde ailesinin konumunu öğrendiğini ve bu sayede hayatta kaldığını vurgulayan Macy Smith’in boynunda çatlaklar ve sol kolundaki sinirlerde ciddi hasar meydana geldi. Hastanede tedavi gören genç kızın sağlık durumu ise iyi.

Önerilen İçerik:Şaşırtıcı Rapor: 20 Yıl İçinde Hayvan Eti Yemeyi Bırakacağız

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Birbirinden Lezzetli ve Faydalı 3 Kahve Tarifi ve Yararları
Kahve Tarfileri

Birbirinden Lezzetli ve Faydalı 3 Kahve Tarifi ve Yararları

Sonraki
5 Dakikada Hazırlayabileceğiniz 4 Kolay Tarif

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.