Diyetini Bozmak İstemeyenler için Düşük Kalorili 5 Alkollü İçecek

düşük kalorili alkollü içecek eğlence arkadaşlarla

Diyetteyken içki içmek tüm düzeninizi alt üst edebilir. Bu nedenle pek çok kişi diyet yaparken içki içemediği için sosyalleşememekten şikayet eder. Ancak bazı içkiler düşük kalorili olduğu için diyet programınızı ona göre ayarlayıp alkol tüketebilirsiniz. Bazı kokteyllerin ise küçük püf noktalarla kalorisini azaltmak mümkündür. Ben de diyetini bozmak istemeyenler için düşük kalorili 5 alkollü içeceği sıraladım.

şampanya düşük kalorili alkollü içecek

Düşük Kalorili 5 Alkollü İçecek

1. Prosecco                          

İtalyan köpüklü şarap olarak bilinen prosecco’nun 1 kadehi (125 ml) sadece 80 kalori. Yumuşak içimiyle de öne çıkan prosecco kesinlikle diyet dostu bir içki.

2. Şampanya

Şampanya en düşük kalorili alkoller listesinin ilk sıralarında yer alıyor. Köpüklü bir şampanyanın standart bir kadehi (118 ml) yalnızca 84 kalori. İşte bu bir kutlama sebebi olabilir!

3. Votka-soda 

45 ml votkayı soda ile karıştırdığınızda 97 kalorilik bir içki ortaya çıkıyor. Biraz basit ama sert alkollü içecek havasındaysanız votka-soda en sağlıklı seçim olabilir. Ancak sodanın maden suyu cinsinden olmasına (şekersiz, katkısız) ya da kalorisiz tonik olmasına dikkat edin.

4. Kırmızı şarap

Standart bir kadeh kırmızı şarap (147 ml) 125 kaloridir. Üstelik diyetisyenlerin yasaklı listesinde kırmızı şarap bulunmuyor (ölçülü tüketildiği sürece). Ayrıca kırmızı şaraptaki antioksidanlar iyi kolesterolü artırabilir, damarlarda kolesterol birikmesine karşı kişiyi koruyabilir. Araştırmalar kırmızı üzümün dışında bulunan bir bileşik olan resveratrol’ün de vücuttaki iltihaplanmayı azaltabileceğini gösteriyor.

5. Mojito 

Mojito, en sevilen kokteyl çeşitlerinden biridir ama maalesef ki bir bardak Mojito normalde 168 kalori içerir. Ancak Mojito’nun içine katılan şurubu içine ekletmemek sizi kokteyl başına 40 ila 70 kaloriden kurtarabilir. Mojito’ya hafif bir rom ve bir çay kaşığı şeker ekleyerek bu içeceği 100 kaloriden daha az yapabilirsiniz.  Ya da barmenden şurup yerine içine limon suyu ve bolca nane eklemesini isteyebilirsiniz. Böylece Mojito 98 ila 125 kalori arası bir değere sahip olur.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Türkiye’de Başarının Başarısızlaştırılması Meselesi ve Ego Savaşları
haluk bilginer türkiye'nin en yakışılık emmyli oyuncusu

Türkiye’de Başarının Başarısızlaştırılması Meselesi ve Ego Savaşları

Sonraki
Cuma Gününün Karası Olur mu?

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.