Hayat

Hatalı Hayat

hayatı o kadar hızlı yaşıyoruzki bazı güzel şeylerin farkında olmadan geçip gidiyoruz…bize sunulan imkânları, kolay yaşantıyı kendi içimizde zorlaştırıp yok etmek için elimizden geleni yapıyoruz. her bir dakikanın her bir saniyenin-salisenin önemini anlamadan eriyoruz. oysa ki farkında olabilsek hayatı,  sıkıcı değilde daha anlamlı daha canlı yaşayabiliriz..

hayatta mesela hata yapan insan sayısı çok fazladır. hata, bir sakarlık ya da bir aptallık değildir. bu insanı daha güçlü kılar aslında yaptığı hatayı bir daha yapmamak gibi mesela.. hata yapan bir insanı uyarmak gibi de diyebiliriz. işte bu hayatı anlamlı kılan şeylerden bir tanesidir. bazen de şairin dediği gibi  “Hayatın çilesine tahammül gerek, değil mi ki sefa ile cefa müşterek? Sizce ağlamak için gözyaşı mı gerek, bazen dertliler de ağlar ama gülerek.” NFK

bir diğer devamını da ben getireyim..öyle ki ağlamayı bilmiyorsak anlamsızdır bize gülmek. bazı yaralara ortak olabilmek. üzgün olanı sevindirebilmek, sevilebilmek.hayatı canlı kılabilmek için ise bir insanı anlayabilmek, anlatabilmek.

hayatı, hayatınızı, hayatları önemseyin.

Asuman.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Aşk Değil Sevgi
Sonraki
Günlük Yaşamda Benliğin Sunumu

Günlük Yaşamda Benliğin Sunumu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.