Aşk Değil Sevgi

Koskoca bir ömür koskoca bir hayat ve bir kez yaşayabileceğin bir aşk…

Ben bir insanın ömrü boyunca bir kere aşık olacağını düşünüyorum. Bir insan bir çok kişiyi sevebilir evet ama aralarında sadece bir kişiye deli divane aşık olur. Mesela ben hiç aşık olmadım diyebilirim ben çok sevdim hayatıma giren insanları gerçekten sevdim onlardan ayrıldığım zaman acı da çektim ağladım pişman oldum geri dönmeleri için uğraştım evet bunları yaptım ama öyle filmlerde ya da kitaplarda ki gibi hiç büyük bir aşk yaşamadım.

İlk sevgilim Lise 1 in bitiminde oldu mesela 3 aylık yaz tatilinin sonunda ufak çaplı bir tartışmadan bitti ayrıldık. Ben başlarda üzülmemiştim unuturum sanmıştım ama onu okulda görünce aslında onu sevdiğimi ve unutmadığımı anladım. Nerden bakarsan bak bir sene ara ara konuşmalarımız eski flört hallerimizle devam etti ama sonunda yine bitti. Bir kelebeğin ömrü kadar bile sürmemiştir baktığın zaman geldi ve geçti…

Sonra lise 3 de oldu bir sevgilim. Aynı sınıftaydık o benim ilk sevgilim değildi ama ben onun ilk sevgilisiydim. Sürekli şikayet halinde sürekli ayrılıp barıştığımız bir ilişki yaşadık kendini bana layık görmüyordu bir türlü sanki film çekiyoruz. Onunla da bitti o da kısa ömürlü oldu.

Üniversiteye hazırlıklarında bir sene geç gitmeye karar verdim yani kısaca mezuna kaldım. Mezuna kaldığım o sene başka şehir başka bir ortam yeni bir hayat yaşadığım tüm ‘güya aşk’ şeyleri geri de bıraktığım yepyeni bir hayatta onu tanıdım. İlk sevgilim değil hatta ikinci sevgilim bile değil ama onun yeri farklı çünkü ilk öpücüğümün sahibi.. biz kızlar için önemli olan ilklerden sürekli hayal kurduğumuz anlardan bir tanesidir. Hayal ettiğim gibi olmadı öyle beni susturmak için ya da deli gibi kavga ettiğimiz bir an ya da tutup çekti öptü diyebileceğim bir an değildi. Nasıl geliştiğini bile hatırlamıyorum o derece. Ne kadar tuhaf değil mi bir ilkimi paylaştım ve nasıl olduğunu hatırlamıyorum eskiden yani çocukken pek bir masum seviyormuşuz şimdi bunları yazınca anladım. Güzel günler geçirdik onunla beni dershaneden alır eve bırakırım öğle aralarında yarım saatte olsa buluşur yemek yerdik her şey çok güzeldi.. Tabii sosyal medya hesabından eski sevgilisiyle sinemada el ele oldukları fotoğrafı atana kadar. Beni aldattı pislik. Böylece benim illerimizde yaşadığım biri oldu hem ilk öpücüğümü hem de ilk ihanetimi yemiş oldum…

Üniversiteyi kazandığım sene kendime bir söz vermiştim son derece kararlı kimseye güvenmeden iyice emin olmadan bir ilişki yaşamayacaktım. Belli bir yere kadar kendime verdiğim sözü tuttum. Efendi iyi kalpli yardımsever onunla konuşan sanki ansiklopedi yuttuğunu zanneder öyle kültürlü öyle bilgili öyle romantikti ki.. tamam dedim diğer ilişkilerim hep sevgi bu ise aşk. Bu sefer eminim kesin aşık oldum dedim hep dedim ama cümlenin devamında her defasında ama kelimesi geliyordu hep bir şeyler eksikti ona olan hislerim de..

Topu topu dört sevgilim bir kaç flörtüm oldu ama hiç birinde ayrıldıktan sonra deli divane aşk acısı çekmedim. Evet üzüldüm yeri geldi ağladım ama hepsinin mantıklı bir sebebi vardı. Şimdi bunları hatırlayınca onları sadece sevdiğimi aşık olmadığımı anlıyorum.

Bu aşk öyle bir şey ki insanı deli edicek sürekli onu düşünücek onu merak edicek yediği yemekte içtiği su da onu arayacak işte aşk böyle bir şey olmalı… insana hem mutluluk hem acı hem umut hem hayal kırıklığı yaşatıp delirticek ben böyle bir şey yaşamadan aşık oldum diyemem.

Koskoca ömür de aşk bir kere yaşanır, bu aşkı ya yaşarsınız ya yaşayamazsınız bu da sizin şansınız olur. Umarım yaşarsınız AŞK acısı olduğu kadar da güzel bir duygudur…

hayatkadarsiyahkalp
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Özgürlük…
Sonraki
Hayat

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.