KAYIP ŞEYLERİN BAKIM KILAVUZU

Keyif alarak izlediğim bir film oldu. The Revised Fundamentals of Caregiving adlı kitaptan uyarlanmıştır. Kitap Amerikalı yazar Jonathan Evison’un 2012’de yayınlanan üçüncü romanıdır. Film ise Rob Burnett tarafından yazılan ve yönetilen 2016 tarihli Amerikan yol komedi-drama filmidir. Başrollerinde Paul Rudd(Ben), Craig Roberts(Trevor), Selena Gomez(Dot) vardır. 

Trevor DMD yani Duschenne Musküler Distrofi adlı kas hastalığına sahiptir. Trevor’un babası o 3 yaşındayken hastalık teşhis edilince onu bırakmış, Trevor annesiyle yaşamakta. Bakıcıya ihtiyaç vardır ve Ben bakıcı olarak işe girer. Ben ise 3 yıl önce çocuğunu kaybetmiş, eşi boşanmak istemekte ama o istememektedir. 

Trevor evde yaşamakta ihtiyaçlarının karşılanması için ve haftada yalnız bir saat parka çıkmaktadır. Elinde Dünyanın En Büyük Çukuru’nun haritası vardır. Ben’in de yardımıyla oraya gitmek için yola çıkarlar. Trevor’un en büyük isteği ayakta işemektir. Ve bunu Ben sayesinde Dünyanın En Büyük Çukuru’nda gerçekleştirir. 

Yolculukta annesi ölmüş, babasıyla sorun yaşayan Dot ve hamile bir kadınla karşılaşır arabalarına alırlar. Yolculuk nihayetinde hepsine iyi gelecektir. 

Engelli bir bireyin de her şeyi yapma hakkını gösteren ve küçük şeylerin aslında ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatan güzel bir filmdi. 

Şeker Yumağı
Başkaları için kendinizden vazgeçmeyin:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Film Önerisi: CODA
Sonraki
Sex, Love & goop

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.