Sex, Love & goop

Cinsel anlaşmazlığı olan 5 çiftin terapi sürecini anlatan bir program. Şu an için birinci sezonu var. Biraz tereddüt içinde izlemiştim. Tahmin edersiniz ki acaba yanlış mı izlemem diye düşünmüştüm beni engelleyenin düşüncem olduğunu fark edene dek.

Tek tek çiftlerin hangi sorunları olduğundan ve neler çıkardığımdan bahsetmek istiyorum:

1.Çiftimizde erkek çok kendi istediğinin olması taraftarıydı. Eşinin haz alması ile onunki farklı olduğu için   -yani cinsel haz almanın da çeşitliliği varmış mesela küçük dokunuşlar, enerji gibi- ve bunun farkında olmadıkları için kadın klitorisinin küçük olduğunu düşünüp üzülüyordu ve isteksizliği daha çok artıyordu. Terapi sürecinde erkek kaba dokunuşlar yerine küçük dokunuşları sevdiğini fark etti. Ve cinselliğin sadece organ birleşimi olmadığını anladı. Hem kadın hem de erkek klitorisin yapısını, aslında sanılanın aksine klitorisin büyük bir yapısı olduğunu ve uyarılınca ortaya çıktığını öğrendiler.

2.Çiftimiz evli ve iki çocukları vardı. Aralarındaki cinsel çekim biraz azalmış ve çocuklarına bakmaktan kendilerine vakit ayıramamışlardı. Ayrıca roller de değişmişti. Terapi ile neleri sevdiklerini öğrenip pratik yaptılar.

3.Çiftimiz çocukluk travmaları olan bir çifti. Nesiller boyu süregelen terk edilme, sevilmeme gibi duyguların ilişkilerine yansımalarını istemiyorlardı. Terapi süreçleri gerçekten ilginçti. Hayatımda ilk defa gördüm. Birçok kişi vardı. Kişinin dokunuşuyla o hiçbir şey demeden anne, baba, ebeveynlerinden biri oluyordu. Bu şekilde nesiller boyu gelen travmalarını çözdüler.

4.Çiftimiz lezbiyendi. Aileleri bunu hoş karşılamamış ve cinsel organlarına yönelik bilgiye sahip değillerdi. Terapide uzman eşliğinde cinsel organlarıyla tanıştılar.

5.Çiftimiz yaşlıydı ve kadın bedeninden biraz utanıyordu. Uzman çıplak bir şekilde her bir insanın bedeninin normal olduğunu anlatmaya çalıştı. Ve çifte uygun oyun  öğretildi.

Kendi adıma güzel bilgiler aldım ve anlatmaya çalıştım. Umarım başarmışımdır. İzlerseniz de iyi seyirler. Öğrenilmesi gereken bir konu cinsellik.

Şeker Yumağı
Başkaları için kendinizden vazgeçmeyin:)
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
KAYIP ŞEYLERİN BAKIM KILAVUZU
Sonraki
yardım dernekleri

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.