Olmayan Özgüven

 Kim olmak istiyorum? Bu sorunun cevabını çok düşündüm. Birçok cevaba ulaştım. Ben kim olmak istiyorum? Açıkcası sürekli yardım derneklerine koşan hayvanlara, insanlara yardım eden biri olmak istiyorum ama özgüvenim yeterli değil. Sakin kalıp sakin konuşan ses tonu hep huzurlu olan o kişi olmak istiyorum ama sabrım yeterli değil. Keman çalan o gözde kişi ya da dansıyla büyüleyen.. Ben bir şeylerde başarılı olmak istiyorum.

Hayatım boyunca hiç bir konuda yetenek sahibi olmadığımı düşündüm. Hala öyle düşünüyorum. Her şeyi denedim ama hiç bir şeye tutunamadım. Kendimi değiştirmek bir şeylere bağlanmak istiyorum. İmkansız geliyor. Başarı bana uzak bir kelime gibi. 

Kendimi keşfetmek istiyorum. Müzikten, yardımdan, huzurdan hoşlanırım. Araştırma yapmayı, okumayı, yazmayı severim. Her şeyden biraz yapınca bir tam iş çıkmıyormuş. Kendimle öğrendim. 

Eğer kendimi düzenleyebilseydim daha çok keman çalar, daha çok kitap okur, daha çok kendime güvenirdim. Farklı biri olmak isterdim. Hala o kişi olabilir miyim? Kendime koyduğum hiç bir hedefi tamamen tamamlayamadım. Okul da böyle değil miydi? Asla kötü olan değildim ama çok iyilerden biri de olmadım. Ortalama. Kendime bakınca sadece bunu görüyorum. Ortalama bir insan.

Çabalamıyor değilim, çabalıyorum fakat hemen vazgeçiyorum. Peki bunu nasıl aşarım? Bunun üzerine gitmem gerektiğini biliyorum. Yapamıyorum. Hırslanmak insanlar başarabileceğime inansın istiyorum. Fakat önce kendim inanmalıyım.

okur

Yazar: regnbue

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

2 Yorum

  1. Büyük bir motivasyona ihtiyacımızın olduğu düşüncesine kapılıyorum hep, senin gibi hissettiğim zamanlarda. Başarmak için nelerin gerekli olduğunu biliyorum fakat maksimum üç gün sonunda o ilk günkü azmimi ve isteğimi bulamıyorum. Daha sonra kendimle çelişkilere düşüyorum. Ne bekliyordun, bu zamana kadar neyi tam yaptın ki ? Bir gün başaracağıma inanıyorum. O hayalimdeki planları, istekleri değilde önce şu bir işin sonunu getirebileceğime inanıyorum.