Özür Dilemek

Özür dilemek nedir sizce amacı nedir bu cümlenin, Gerçekten affedilmek için mi söylenir yoksa geçiştirmek için mi? Gerçekten iyi hissettirir mi özür dilemek?

Bence hayır, en azından bana iyi hissettirmiyor hiçbir anlamı yok bunun. Yanlışlıkla birine çarpıp dilediğiniz özürden bahsetmiyorum. Birini incittikten sonra dilediğiniz özürden bahsediyorum. Bence kırılan birine karşı özür dilemek ya geçiştirmek içindir ya da yaptığınız hatayı nasıl düzelteceğiniz hakkında hiçbir fikriniz yoktur ama zaten karşı tarafı kıracak kadar tanıyorsanız kendinizi  nasıl affettireceğinizi de bilirsiniz genelde.

Özür dilemeyi yara bandına benzetiyorum ben, bilirsiniz yara bandı yarayı iyileştirmez yeni olduğunda bir yere değip acımasın kan dursun falan diye kullanılır ama yara bandı yaranın üzerinde kaldığı sürece yara iyileşmez aksine yarayı acıtacak şeyler sürüldüğünde yara iyileşir. Özür dilemekte böyle işte yeni kırılan bir kalbi özür dileyerek görünmez hala getiriyorsunuz. Özür diledim kapandı konu tamam oluyor ama yara asla iyileşmiyor yara bandı zamanla çıksa bile sadece kırılan taraf bunu hissediyor. Oysa özür dilemek yerine duymak istediği veya istemediği sözler söylense en azından yara kabuk bağlar.

Özür dilemeyin demiyorum ama kuru bir özür hiçbir şeye iyi gelmez bu sadece vicdanınızı rahatlatmak içindir siz kabullenseniz de, kabullenmeseniz de öyledir.

suzan-ozer
1 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Bahar mı Güz mü?
Sonraki
Ünlülerin Tercih Ettiği Köpek Eğitmeni Murat Güngör Kimdir?

İlginizi Çekebilir

kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'da yeni misin?
  • Kişisel akışını oluştur
  • Favori yazarlarını takip et
  • Yazılarını binlerce okura ulaştır
  • Yarışmalara katıl, ödüller kazan
Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için kaydol!
kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.