Dejavu

Sabah yatağımdan çok geç kalktım. Üstümde bir miskinlik vardı. Pijamalarımı çıkarmadan banyoya yüzümü yıkamaya gittim. İlk başta kendime baktım. Çok solgun görünüyordum. Yüzümü yıkamak için eğildim sonra tekrar doğruldum ve kendime baktım. Tekrar eğildim ve tekrar doğruldum. Her aynaya bakışımda sanki kendimin daha geriden geldiğimi görüyordum. İlk düşündüğüm şey kuruntu yaptığımdı. Daha sonra kahvaltı yapmak için mutfağa indim. Kendime tost hazırladım bir güzelde yedim. Arkadaşlarımla buluşacaktım o yüzden odama çıktım. Odamda hazırlandım sonrada kapıyı çekip çıktım. Buluşacağımız yerin yakınlarındaydım. Oraya doğru hızlıca ilerledim. Sonra arkadaşlarımın gelmesini bekledim. Uzun bir süre bekledim. Arkadaşlarımı hiç aramadığımı fark ettim. Halbuki mutlaka birbirimize haber verirdik.

Kendime şaşırarak telefonu elime aldım ve aramaya başladım. İlk arkadaşımı aradığım zaman arkadaşımın bana ilk dediği şey “dünden sonra iyi misin?” demesi oldu. Bende ne dünü ben sizi bekliyorum dedim. O da biz dün buluştuk ya dur diğer kızları da toplu konuşmaya alalım dedi. Kızlarla normal dün buluşmuşuz, yemişiz, içmişiz ve ben düne dair hiç bir şey hatırlamıyorum. Konuşmayı bitirdikten sonra eve geldim. Telefonu kurcalarken dün çekindiğimiz fotoğrafları gördüm. Bugün giydiklerim ile aynıydı. Çantam, saçımın şekli, gömleğim, makyajım her şeyim tamamen aynıydı ve ben yine de hiçbir şey hatırlamıyordum.

Bugün yaşadıklarım benim için yeterince korkunçtu üstelik önceki günü hatırlamamak daha da kötü. Bunun nedeni olarak sadece dejavu olduğunu düşündüm. Saat gece yarısını geçiyordu artık yatmak istedim. Yatağa uzandım ama düşünmeden edemedim. Bilgisayarı açıp dejavu ile ilgili bir şeyler baktım. Birebir şeyler olmasa bile yaşadıklarım bana onu anımsattı. Ertesi sabah ne olacağını bilmeden en sonunda yorgunluktan uyuya kaldım.

yazar

Yazar: Beril

Blog OkurBlog Yazar

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.