İzlenebilecek 10 Güzel Film

İzlenebilecek 10 Güzel Film

İzlenebilecek 10 Güzel Film

1) Ex Machina

Ex Machina, Alex Garland tarafından yazılan ve ilk yönetmenlik denemesi olan 2015 yapımı İngiliz bilimkurgu psikolojik gerilim filmi. Bir makinanın eğitimi ve daha sonra bu makinanın zeka seviyesinin yükselmesi ile insanlara olan tepkisi.

İzlenebilecek 10 Güzel Film

2) The Old Guard (Eski Muhafız)

Gina Prince-Bythewood tarafından yönetilen ve aynı adlı çizgi romanına dayanan Greg Rucka tarafından yazılan 2020 Amerikan süper kahraman filmidir. Bu film de ölümsüz olan kahramanlara sonradan katılan kişi ile ortaya çıkan sorunları ele alır.

3) Bird Box

Bird Box, 2018 ABD yapımı kıyamet sonrası korku-gerilim filmidir. Yönetmenliğini Susanne Bier’ın üstlendiği yapımın olay örgüsü Josh Malerman’in 2014 tarihli romanına dayanmaktadır. Malorie adlı bir kadın ile iki çocuğun doğaüstü yaratıklara karşı verdiği yaşam savaşımını konu almaktadır.

4) Tau

TAU, yönetmenliğini Federico D’Alessandro’nun üstlendiği 2018 yılı yapımı yapay zekayı konu edinen bir bilimkurgu-gerilim filmidir. Bir kızın elektronik alet ile bir eve hapsedilmesini konu alır.

5) The Flu (Grip)

Kim Sung-su tarafından yazılan ve yönetilen 2013 yapımı Güney Kore filmi.Filmin başrollerinde Jang Hyuk ve Soo Ae bulunmaktadır. Bir gribin ortaya çıkması ile ülkede oluşan sıkıntıları ele alır.

6) Nerve

Nerve, Henry Joost ve Ariel Schulman tarafından yönetilen ve Jeanne Ryan’ın aynı isimli 2012 romanına dayanan Jessica Sharzer tarafından yazılan 2016 Amerikan tekno-gerilim macera filmi. Bir kızın telefon uygulamasını oynamaya başlaması ile yeni hayatıyla tanışır.

7) The Meg

Meg, Jon Turteltaub’un yönettiği, 1997’de Meg: Steve Alten’in Meg: Derin Terör Romanı kitabına dayanan Dean Georgaris, Jon Hoeber ve Erich Hoeber’ın senaryosuyla yönetilen 2018 bilim kurgu aksiyon filmi. Filmin yıldızı Jason Statham, Li Bingbing, Rainn Wilson, Ruby Rose ve Winston Chao.  Su altında çalışan bir şirketin sahibinin torununun megalodon olan köpek balığı ile karşılaşmasıyla olaylar başlar.

8) The Platform

Platform, dağıtımcılığını Netflix’in üstlendiği korku, gerilim ve bilimkurgu temalı film. Bir yerde tıkılı kalmış olan insanları katlara ayırmışlardır. Her öğün vaktinde yukarıdan aşağıya doğru bir platform iner ve bununla birlikte yaşam savaşı başlar.

9) Gravity (Yerçekimi)

Yönetmenliğini Alfonso Cuarón’un yaptığı, bilimkurgu gerilim ve dram türündeki, 2013 ABD-Birleşik Krallık ortak yapımı üç boyutlu film. Senaryosunu Alfonso Cuarón ve oğlu Jonás Cuarón’un yazdığı filmin başrollerini Sandra Bullock ve George Clooney paylaşmaktadır. Bu film uzayda olan olayları anlatır.

10) Miracle in Cell No. 7

Nuel Crisostomo Naval tarafından yönetilen ve Aga Muhlach ve Bela Padilla’nın oynadığı 2019 Filipinli bir dram filmi. Film, Lee Hwan-kyung’un yönettiği aynı adlı 2013 Güney Kore filmine dayanıyor. Zihinsel engelli bir adam ve kızının bir yanlış anlaşılmadan sonra adamın koğuşa atılması ile olaylar başlar. Kız ve baba ilişkisini anlatır. Türklerin uyarladığı yedinci koğuştaki mucize bu filmden uyarlanmıştır. Bunu izlemenizi tavsiye ederim.

Beril
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Türkiye cumhuriyettir
Sonraki
Türkiye’de Yenilenebilir Enerji Kaynağı: RÜZGAR ENERJİSİ

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.