Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Psikolojik modunuza uygun 7 Netflix dizisini sizler için derledim. Moduna göre; seç, beğen, izle. 🙂


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Kafasına Tokadan Başka Bir Şey Takmak İstemeyenler İçin: Unbreakable Kimmy Schmidt

Gerçekten kırılmaz bükülmez bir kadındır Kimmy Schmidt. Revenant diye anılan bir adamın onunla birlikte 3 farklı kadını  ‘kıyamet koptu ve artık yeryüzünde yaşayan tek bir canlı bile kalmadı’ diye kandıralarak bir yer altı sığınağında tutsak tuttuğunda da kırılmıyor. Bu olaydan 15 yıl sonra yapılan bir polis baskını ile kurtulduğunda da kırılmıyor.  Bunun yerine kalan hayatını muhteşem yaşama kararı alarak boşa giden 15 yılının acısını çekmeyi reddedip New York’a yerleşiyor ve kendisine yepyeni bir hayat kurarak hepimize bir rol model oluyor. Bir dadılık işi buluyor, kendine Titus adında bir ev arkadaşı ediniyor ve komedi burada başlıyor. Bol gülmeli, absürd ve içten komedinin müptelasıysanız ve hayatın dertlerinden uzaklaşıp rahatlamak istiyorsanız hemen Netflix listenize bu diziyi alın ve izlemeye başlayın. 4 sezonluk bu dizi iki günde bitecektir, söz veriyorum!


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Aşkın Psikopat, Sorunlu ve Olağandışı Halinden Hoşlananlar İçin: The End Of The F**king World

Elimizde 17 yaşında bir erken, annesi gözlerinin önünde intihar etmiş bir sosyopat James var. Kedi köpek öldürerek başlamış fakat bundan daha fazlasını istiyor. Bir de Alyssa var. Hem annesinin hem babasının travmatik izler bıraktığı, yalnız ve asi bir genç kız. Küfretmeden ve birilerinin sinirini bozmadan duramıyor. James’in okul arkadaşı ve potansiyel kurbanı oluyor. James hayvanlardan sonra bir insan öldürmenin tadına bakmak istiyor ve karşısında en az onun kadar manyak Alyssa çıkıyor. James’in Alyssa’yla onu öldürmek için sevgili olmasını ve başlarının geri dönüşü olmayan belalara girmesini izliyoruz. İngilizlerin kara mizah türündeki bu dizisi 8 bölüm ve 20’şer dakikadan oluşuyor. ‘’Bana bir dizi önerin, delice bir şey olsun!’’ diyorsanız, bu dizi size istediğinizi verecektir.


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Serserilik, Asillik ve İtalyanlık Sevenler İçin: Suburra:Blood On Rome

Dizide 2008 yılında Roma yakınlarındaki bir sahil kentinde arazi alımının organize suç örgütüyle Vatikan arasında anlaşmazlığa yol açması ve bu anlaşmazlığın giderek ölümcül bir savaşa dönüşmesi anlatılıyor.  Karakterlerin hiçbiri birbirinden haz etmiyor ve tesadüf eseri bir araya gelip savaşın seyrini değiştirecek pek çok fırsat elde ediyorlar. Politika ve dininin yozlaştırılması ve kirli oyunlara alet olmalarının açık bir şekilde anlatmaktan hiç çekinilmiyor. Eğer organize suçun yol açtığı yolsuzluk ve yozlaşma olayları ilginizi çekiyorsa ve tabi ki siz de dünyaca ünlü İtalyan mafyalarını memleketinde izlemek istiyorsanız hiç düşünmeden bu diziye başlayın derim.


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

‘’Gelecekte Neler Olacak Acaba?’’ Meraklıları İçin: Altered Carbon

Buradan bütün gelecek senaryoları meraklılarına duyurulur: Altered Carbon’a göre 300 yıl sonra ölmek yok! 2384 yılında geçen Altered Carbon, aslında ölümsüzlüğün olduğu bir dünyayı tasvir ediyor. İnsanların boynunun arkasında bulunan disklere zarar gelmediği sürece başka bedenlerde dirilebildiği bir dünya kuruyor. Zengin olanlar disklerini yedekleyebiliyor ve bedenlerinin sentetik klonlarını üretebiliyorken, parası olmayanlar dünyaya yeniden gelebilecekleri bir beden satın alamıyorlar. Yani anlayacağınız 300 senede dünyada hiçbir şey değişmemiş. İlerleyen teknoloji ve kısmen ölümsüzlüğe rağmen aslında insana özgü hırsların değişmediğini kanıtlıyor bizlere. 21. Yüzyıl distopya hayranları ve geleceği merak edenler hemen bu diziye başlamalılar!


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Heyecan Dolu ve Keşmekeş Bir Aşk Arayanlar İçin: Love

Birbirinden epey farklı olan bir çifti-iyi ve sakin bir adam olan Gus ve şımarık ve burnu havada bir kadın olan Mickey- merkezine alan hikâyesiyle Love, modern ilişkilerin keşmekeşlerini ve heyecanlarını anlatan romantik komedi türünde bir Netflix dizisi. Bir asistan olan Mickey ve bir set öğretmeni olan Gus sıklıkla hayatlarını mahvetmeye devam ederek yaşıyor. Mickey’de narsisistik bozukluklar görünüyor. Gus ise, garsonlara onlarca kez teşekkür eden, kendinizden bir sürü parça bulabileceğiniz, 7’de başlayan ev partisi için 6.59’da kapının önünde olan, ilginç, dramatik bir karakter. Mickey ve Gus, o kadar modern insanı yansıtıyor ki, her ikisine de hem ölesiye bir sevgi, acıma, empati besliyor, hem de onlardan nefret ediyoruz. Fakat günün sonunda onlara çok gülüyoruz! Realist ama bir o kadar komik işlerden hoşlananlar için harika bir yapım olacaktır.


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

‘’Aklımı Başımdan Alsınlar!’’ Diyenler İçin: The OA

7 yıl önce kaybolmuş kızımız Prairie, aslında kördür. Fakat bunca zamandan sonra eve döndüğünde ise görme yetisini geri kazanmış olarak karşımıza çıkıyor. Tabi kafalarda bir soru oluşuyor: Prairie’in yaşadığı bir mucize mi yoksa bu işte başka bir şey mi var? Prairie ise, ne FBI’a ne de ailesine, yok olduğu bunca sene içinde neler yaşadığını anlatmıyor. Sadece 7 yıldır tutsak olduğunu söylüyor. Sırtında yaralar var ve artık kendisine OA diye hitap edilmesini istiyor. Birini arıyor ve bulmak için beş kişiye ihtiyacı olduğunu söylüyor. Bizim de kafamızda deli sorular oluşuyor: Prairie kimden kaçmış? Nasıl kaçmış? Yedi yıl boyunca neredeymiş? OA ne demek? Sırtındaki yaralar nasıl oluşmuş? Suistimal mi edilmiş? Kimi arıyor ve onu bulmak için neden beş kişiye ihtiyacı var? Hepsinden önemlisi körken gözleri nasıl açılmış? Bu sorulara verilen yanıtların bazılarının son derece uçuk ve fantastik olduğunu söylemek gerekiyor. Yine de OA, kendine has ve bütünlüklü bir mitoloji oluşturmayı başarıyor. Kendilerini çılgın bir bilinmezin içinde bulmak isteyen izleyicilerin Netflix listelerine hemen bu diziyi eklemelerini şiddetle tavsiye ediyorum!


Her Ayrı Psikolojik Mod için 7 Farklı Netflix Dizisi Önerisi

Ölümden Sonraki Hayatın ‘’Absürd Yanını’’ Merak Edenler İçin: The Good Place

Elenaor Shellstrop saçmasapan bir ölümün ardından kendini öbür tarafta ve iyi yerde buluyor. Dünyadaki hayatını bencil, umursamaz ve kendisine bile pek hayrı dokunmayan biri olarak geçiren Elenaor’un bu iyi yerde olması ise imkânsız görünüyor. Tanrı’nın elçisi olduğunu söyleyebileceğimiz Michael’ın rehberliğinde, yeni ruh eşi olan etik uzmanı Chidi Anagonye ve yeni komşularıyla, adeta masal dünyasından fırlamış gibi görünen ve kendine has özellikleri (küfredememe, istediğini yapabilme, ruh halini yansıtan evlerde yaşayabilme vb.) olan yeni mahallesinde yaşamaya başlayan genç kadın bir süre sonra kendisinin oraya ait olmadığını fark ediyor. Fakat kötü taraftan o kadar korkuyor ki kendisini burada tutmak için her yolu denemeye başlıyor. İşte komedi de burada başlıyor! Ahlak derslerinin eğlenceli yanını keşfetmek isteyenler için bu dizi tam size göre!


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:

Rapor Et

blogger

Yazar: gramafoniğnesi

''Çünkü sadece gramafon iğnesi müziğe gerçek anlamda dokunabilir.''

23 yıldır okumanın, tefekkür etmenin ve yazmanın peşinde...
Toz tutmuş filmleri ve gramafonla tanışmış şarkıları sever.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yükleniyor...

0

Facebook Yorumları