Film Sahnelerini Aratmayan Bir Kavuşma Hikâyesi: Eski Âşıklar 75 Yıl Sonra Buluştu

Film Sahnelerini Aratmayan Bir Kavuşma Hikâyesi: Eski Âşıklar 75 Yıl Sonra Buluştu

2. Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Normandiya Çıkarması’nın Fransa’daki 75’inci anma töreninde film sahnelerini aratmayan bir olay yaşandı. Rüya gibi olayın başkahramanları ise âşıklar ABD’li asker Troy Robbins (97) ile Fransız Jeannine Pierson (93) oldu.

ABD’li asker Troy Robbins, 2. Dünya Savaşı sırasında 1944 yılında Normandiya Çıkarması’na katıldı. Robbins, Fransa’nın Briey köyünde görevliyken sadece 24 yaşında bir askerdi. Robbins, köydeki bir kadına çamaşırlarını yıkatıyordu. Genç asker bu sıralarda çamaşırlarını yıkayan kadının 18 yaşındaki kızı Jeannine Pierson’ı gördü. Robbins, Pierson’a görür görmez âşık oldu. Birbirlerine fotoğraflarını veren genç âşıklar savaş bitince evlenmenin hayalini kurdu. Ancak olaylar bekledikleri gibi gelişmedi.

Aşkının Öldüğünü Sandı

Yoğun bir şekilde devam eden savaş, çifti ayırdı. Birlikteliklerinin ikinci ayında Robbins, Doğu Cephesi’ne sevk edilip köyden ayrılmak zorunda kaldı. Ancak âşıklar birbirlerini hiç unutmadı. Robbins, 75 yıl aradan sonra Normandiya Çıkarması’nın anma törenleri için Fransa’ya geldi. Robbins, gazetecilere verdiği röportajda genç bir kadının resmini göstererek zamanında Fransız Jeannine’e âşık olduğunu ama şu anda onun hayatta olmadığını düşündüğünü söyledi. Bunun üzerine gazeteciler araştırmaya koyuldu ve Pierson’a ulaşmayı başardılar. Fransız gazeteciler, ikiliyi 75 yıl sonra Fransa’da buluşturdu.

Birbirlerini yıllar sonra gören eski âşıklar göz yaşlarını tutamadı. Birbirlerini unutmayan ikili fotoğraflarını hala sakladıklarını söyledi. Eski aşkına sarılan Robbins, “Her zaman seni sevdim Jeannine. Kalbimden hiç çıkmadın” dedi. Pierson ise “O askeri kamyona bindiğinde çok ağladım, çok üzüldüm. Savaş bittiğinde Amerika’ya dönmeni diledim” diyerek duygularını ifade etti. Zamanın şartları nedeniyle bir daha buluşamayıp evlenen ikilinin çocukları da vardı. Ancak ikisinin de eşi şu an hayatta değildi.

Bir Daha Görüşecekler

Robbins’in bir gün döneceğini umut ederek İngilizce bile öğrenen Pierson, eski aşkına “Neden daha önce dönmedin?” diyerek sitem etti. Robins ise bu soruya üzgün bir şekilde, “Evlenmiştim, nasıl dönebilirdim?” cevabını verdi. 2 saat birlikte vakit geçiren eski âşıklar ayrılık vakti geldiğinde birbirlerine “Seni seviyorum” diyerek sarıldı. 75 yıllık özlemlerini gidermeye çalışan Robbins ile Pierson, birbirlerini öptükten sonra gözyaşları içinde ayrıldılar. Çift birbirlerine bir daha görüşme sözü verdi.

Haber Editörü: Pelin Aykın | kooplog

Önerilen İçerik: Hollanda’da Yaşamak İstiyorsan Aşk Testini Geçmelisin!

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Gişe Filmi Vs. Sanat Filmi: Bu Ayrımın Sebebi Ne?
Sonraki
Laik Yaşam Tarzını Tamamen Reddeden, Toplumdan İzole Bir Hayat: Harediler
Toplumda Tamamen İzole Bir Hayat Yaşayan Yahudi Harediler Kimlerdir?

Laik Yaşam Tarzını Tamamen Reddeden, Toplumdan İzole Bir Hayat: Harediler

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.