KALPTEN KALBE

    Hepimizin çevresinde ilişkisi olan insanlar bulunuyor. En içine girecek olursak anne babamız bile bu insanla arasında. Bakılırsa hepimiz onları idol olarak bakıyor bazen ilişkilerimizde bunları yansıtabiliyoruz.

    Aslında önemli olan iletişimdir. İletişimin sadece konuşunca olanından bahsetmemek lazım bu durumda. Kalpten kalbe de iletişiminiz gelişmiş olmalı ilişki kurarken.

    Peki bugün ben size ne anlatacağım? Kendi başıma da gelmiş olan durumları da derlemiş olup bir erkeğin bir kadınla nasıl ilişki kurması gerektiğini, kadınların psikolojilerinin farkında olarak nasıl davranmaları gerektiğini anlatacağım.

Kibar olmak haklı olmaktan daha önemlidir.

   Bir kadınla iletişim kurmanın en iyi yolu kibar olmaktır. Kadınlar maço erkeklere bayılırlar fakat bu maçoluğu onları korumak için yapmalarını isterler. Kelimelerinizi seçerken maçoluktan son derece uzak durmalısınız bu durumda. Tatlı dil yılanı değiliğinden çıkarır Atasözümüze de dayanarak kibar bir erkek bir kadını kolay cezbedebilir.

İnsanları çirkinleştiren dış görünüşleri değil iç görünüşleridir.

   Bir kadın ne kadar güçlü gözükmeye de çalışsa hatta çoğu kez bunu başarıyor bile olsa kırılgandır. Karşısındaki kişinin onunla alay etmesi kendilerini üzebilir ve yetersiz hissettirebilir. Hoşlanmadığınız veya o sırada konuşmak istemediğiniz bir kadını dış görünüşünden vurarak kendinizden uzaklaştırmaya çalışmayın. Sadece sizden değil tüm herkesten uzaklaşması mümkündür. Onları el üstünde tutarsanız karşılığını o  şekilde alırsınız.

Sevginin göstergesi ilgilidir. İlgi yoksa çare silgidir.

    Katı, soğuk erkekler kadınların ilgilerini çekmez. Aslında başta bu onların çok hoşuna gider. Çünkü kimseye ilgi göstermediğinizi düşünürler. Bu durumda şöyle demek mümkündür. Kendilerine katı ve soğuk olunmasından hoşlanmazlar.  Bu yüzden partnerinize ilgi göstermelisiniz.Sadece ilgili olmaya gayret gösterirseniz kadının gönlündeki yerinizi koruma altına almış olursunuz. Her kadın şımartılmayı hakeder.

Eğer erkekler fiziksel olarak daha güçlü olduğu için kadınlardan üstünse o zaman hükümeti neden sumo güreşçileri yönetmiyor?

   Bir kadın karşısındaki erkeğin ondan üstünmüş gibi davranmasını kaldıramaz. Ona erkeğin kölesiymiş gibi davranılması sizden soğutabilir. Her konuda eşit şartlarda olduğunuzun, kadının yapabileceği her işi erkeğinde yapabileceğinin, erkeğin yapabileceği her işinde kadının yapabileceğinin farkında bireyler olmalısınız. Ev işlerinin, yemek yapmanın, çocuk bakmanın bir kadına özgü olmadığı gibi, çalışmanın, eve para getirmenin de erkeklere özgü olmadığını kavramalısınız. Bu her kadının hassas noktası diyebiliriz belki de.

Bu dünyada emin olduğum bir şey varsa o da kimsenin başkasının hayatına karışmaya hakkı olmadığıydı.

     Kadınlar baskıcı erkeklerden asla haz etmezler. Her konuda, aldığı her kararda ona saygı göstermelisiniz. Giydiği kıyafetlere, gittiği mekana da, yediği yemeğe de kendinden başka kimse karışamaz. Bu konuda onlara güvenmeli ve istediklerinizi yapması için sıkıştırmamalısınız. Kadınlar kuma benzer ne kadar sıkarsanız o kadar akar parmaklarınızın arasından.

Hayat sana kendini değersiz hissettiren insanların yanında kalmak için fazla kısa.

   Her kadın karşısındaki erkeğin kendini özel hissettirmesine bayılır. Kimse ile bir tutmamalı, sizin için önemli olduğunu ona hissettirmelisiniz bu yüzden. Onu değersizleştirmek yerine özelliştirmelisiniz.

Bir armağan küçükte olsa büyüktür aslında, sevgiyle verilmişse.

   Her kadın sürprizlere, onlara gelen hediyelere bayılır. Bunu partnerinden alması onu daha mutlu eder. Her zaman yaparak sıkıştırmamalısınız. Ara ara unuttuğu sıralarda küçük sürprizlerle onları şaşırtabilirsiniz. Para vermenize gerek yok. El emeği kadınları daha mutlu eder.

Dünyada en çok değişen şey kadının saçını tarama şekildir.

   Değiştirdiği her şeyin farkında olmalısınız. Saçından kıyafetine, halısından dolabına kadar her şeyi bilmeniz gerekebilir. Bunu anlamanıza yardımcı olacak triplere maruz kalabilirsiniz. Partnerinin yaptığı her şeyin farkında olan ve bunu dillerinden her erkek bir adım öne geçer.

Güven ayna gibidir. Bir kez kırıldı mı çizik gösterir.

   Kadınlar hassas, kırılgan ve minik kalpli kişilerdir. Onların güveniyle oynamanız kalbinde derin yaralar açabilir. Kapanması zor bu yaralar sizin zedenizin başkalarının üstünde de devam etmesine yol açabilir. Hayatı boyunca kimseye güvenmeyen bir insana dönüşebilir. Bu anlamda lütfen dikkatli ve nezaketli davranın. Her kadın çiçektir. Dalından koparırsanız ölür.

   Eminim her kadın bu yazdıklarımdan ibaret değildir hayatta. Herkesin karşısındakine karşı istediği farklı şeylerde olabilir. Yazdıklarım kiminize doğru kiminize yanlış gelebilir. Üstüne ekleme yapmak ve size göre yanlış olanları düzeltmek için yorum bölümünü kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı nasıl buldunuz?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.