Aslan ve Kuşun Hikayesi: Kuş Uçuşu

Son dönemlerde hareketlenen Netflix Türkiye stüdyolarından bir yeni proje daha yayınlandı. Kuş Uçuşu. Eskiye nazaran daha sık Tür yapımı projeler gördüğümüz için artık yeni yapımlar heyecanla beklenilmese de entrika severleri sevindirecek bir proje oldu Kuş Uçuşu.

“Bakış açıları, yaklaşımlar ve hedefe giden yolda yürüme biçimleri X kuşağına göre artık bambaşkadır. Genç bir kadın olan Aslı da kariyer basamaklarını tırmanmak için çok çalışmaya güvenmek yerine “kuş uçuşu” gitmeye çalışır. Yeni dünyanın yöntemleriyle en üste ulaşmaya çalışan Aslı, amacına ulaşabilecek midir?”

Oyuncu kadrosu da oldukça zengin; Birce Akalay, Miray Daner, İbrahim Çelikkol, İrem Sak, Burak Yamantürk ve Defne Kayalar başrolleri üstleniyor.

“Zirvedekinin kazanması yetmez, kazandığını koruması da gerekir. Çünkü gerçek bükülebilir bir şeydir. Tarihi yazan kimse, tarihi değiştirebilir.”

Ay Yapım imzalı dizinin senaryosunu Ufak Tefek Cinayetler, Kiralık Aşk, Aşk 101 gibi uzun soluklu entrika ve gençlik dizilerinden tanıdığımız Meriç Acemi kaleme almış. Yönetmen koltuğunda ise yine Aşk 101, Ufak Tefek Cinayetler, Kördüğüm, arka Sıradakiler, Med cezir gibi yapımlarda yönetmenlik yapan Deniz Yorulmazer var.

Bu yapımda da entrika ve gençlik odak nokta olarak alınmış. Dizi genç, hırslı ve hedefleri için ‘kuş uçuşu’ bir yol tercih eden Aslı (Miray Daner) ile televizyondaki yerini sağlama almış güçlü bir figür olan Lale’nin (Birce Akalay) yollarının hiç de tesadüfi olmayan yollarla kesişmesi üstünden ilerliyor. Henüz yetişmekte olan Z kuşağının yakın gelecekte patron koltuğunda olma fikri ve var olan X kuşağıyla olan çatışmaları dizide net olarak yansıtılan dizide bölümlerde dış ses olarak sevdiğimiz bir isim de var; Nejat İşler. Kuş ve aslan metaforu üstünden Aslı ve Lale karakterlerini tanımamıza yardımcı oluyor.

Dizide yalnızca kuşak çatışmasından bahsedilmiyor. Hayranlığın nasıl hırsa ve nefrete dönüşebileceği, iyi görünenin içinde taşıdığı kini, yalan bilginin destek bulduğu anda nasıl bir anda kabul görebileceği gibi konuların yanı sıra gerçek haberlerden de esinlenilmiş.

Özellikle entrika severler için yeni bir tat olan Kuş Uçuşu’nu bugün itibariyle Netflix platformundan izleyebilirsiniz.

Yalnızca Bir Film İzleyicisi Ve Sinema Sever Olarak Yorumlamaya Çalıştığım Bu Filmleri Beğendiyseniz Ve Devamının Gelmesini İsterseniz Yorumlarda Belirtebilirsiniz. İzlemiş Olduğunuz Filmler Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. Yazımda Eksik Yanlış Gördüğünüz Noktalar Varsa Yorumlarda Belirtebilirsiniz. 

İyi Seyirler!

ÖZGECAN YILDIZ
bir kıvılcımla başlar her şey
Subscribe
Bildir
2 Yorum
Beğenilenler
En Yeniler Eskiler
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Su birikintileri
Sonraki
Bir Hikayenin Sonu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.