Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

“Aşkı biliyoruz. Peki, aşk acısı nedir?” diyorsanız;

1.Tecrübe 

Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

Derler ki; tecrübe, hayatın sana kel kaldıktan sonra tarak vermesidir… Komik ama gerçekten de öyle. Her insan acıyla karşılaşmaktan korkar ve bu korkuyla yüzleşmek için bir savunma mekanizması geliştirir. Bu savunma mekanizması ancak tecrübelerle oluşabilecek bir şeydir. Aşk acısı, sizi derinden yaralayabilir. Ama iyileşme iksiri sizin elinizde… Bu korkuyla yüzleşmekten korkmamak sizin hayatta kazanabileceğiniz en büyük tecrübedir.

2.Kendini Tanırsın

Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

Bir çok kişi yaşadığı aşk acısı sebebi ile aşktan kaçıyor, insanlara güvenmiyor, sosyalleşemiyor… Aşktan yoksun yaşayan insanlar genelde narsist olurlar. Sadece kendilerini tanırlar. Oysa, başkalarını tanımayan bir insan kendisini ne kadar tanıyabilir? Aşk, kendini tanımanın en iyi yoludur. Kendinizi yalnızlaştırmayın! Tanışın, tanıyın, tanıtın.

Aşk kadar aşk acısı da aslında size bu şansı veriyor. Mesele sadece farkında olabilmek! Herkeste yalnızlık korkusu vardır. ‘Yok canım ben kendi kendime yetiyorum!’  diyen insanlarda bile… Bu korku, aşk acısının temellerinden biridir. Sevdiğiniz, alıştığınız kişi ve alışılmış bir his artık hayatınızda yok! Yalnızlık korkusuyla mücadele insanı eğitir, yalnızlığa boyun eğmek size sadece zarar verir. Bu korku aşk acısının ilk devrelerinde yoğun bir şekilde hissedilir. Bunun farkında olup, kendiniz için olumlu yönde kullanabilirseniz, zamanla yaşanan acı kendinizi tanımanızı sağlar.

3.Alışkanlıktan Vazgeçmek

Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

Hayatta karşılaşılan en zor durumlardan biri alışmak, biri de alışkanlıktan vazgeçebilmek. Bir söz vardır; insan bilmediği bir cenneti yaşamaktansa, bildiği bir cehennemi tercih edermiş. Siz o insanlardan olmayın 😀 Alıştığınız şeyin cehennem olduğunu fark edebilmişseniz, ondan vazgeçebilirsiniz de… Bu durum tamamen psikolojik ve kendinizi yönetebilme becerinizle alakalı. Biraz konsantrasyon, biraz beceri, bir tutam da dayanma gücü. Bilim insanları alışkanlığın 21 günde kazanıldığını söyler. Hatta bu bir kuraldır; 21 gün kuralı.

Aşk acısı, alışkanlıkla mücadeleyi öğretir size. Bu durum kendi bilincinizle verdiğiniz bir savaştır. Bu savaşı verebilmek bir beceridir. Kaybetmek veya kazanmak bir sonuçtur. Bu sonuç hayatınızı yeniden yönlendirir.

4.Yenilenmek

Aşk Acısının Bilinmeyen 4 Faydası

Öldürmeyen acı güçlendirirmiş… Kendiniz olmaktan vazgeçmeyin. Ama acının size kattığı pek çok önemli gelişme var. Bunları yok saymayın. Artık kendinizi daha iyi tanıyorsunuz, acıyla mücadele edebiliyorsunuz, alışkanlıklar kötü yöndeyse; sizin için vazgeçilebilir. Aşk acısını sadece kötü yorumlamayın, iyi yönleri olduğunu da bilmelisiniz!


Bu İçeriği Okuduğunuz için Önerdiğimiz İçerikler:

İlginizi Çekebilecek Faydalı Bağlantılar:


 

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
4 Maddede Neden Seyahat Etmeliyiz
Sonraki
10 Maddede Mutluluğun Formülü
10 Maddede Mutluluğun Formülü

10 Maddede Mutluluğun Formülü

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.