Esrarengiz Bir Şekilde Ortadan Kaybolan 5 Kişi

Dünyanın pek çok yerinde hiçbir neden olmadan ortadan kaybolan insanlar bulunuyor. Bu kişilerin aileleri kaybolmalarından yıllar sonra bile olayın peşinde ancak hiçbir polis ya da dedektif ardlarında bir iz bulamadı. Dünya medyasına yansımış 5 esrarengiz ortadan kaybolma olayını sizin için derledik…

1. Madeleine McCann

4 yaşındaki İngiliz Madeleine, 3 Mayıs 2007’de anne, babası ve ikiz kardeşleriyle Portekiz’in Algarve bölgesine tatile gitti. İngiliz kızın, annesi Kate ve babası Gerry McCann’in yemek yemek için 120 metre uzaklıktaki restorana gitti. Bu sırada çocukları otel odasındaydı. Çift çocuklarını kontrol etmek için yarım saatte bir odaya gidiyordu. Ancak 22.00’de odada pencerenin açık olduğunu ve Madeleine’in odada olmadığını fark ettiler. Polise başvuran aile dünya basınında ün saldı. Hatta ünlülerin desteğiyle 2.5 milyon sterlini ödül olarak topladılar. Ancak soruşturma devam etse de 12 yıldır kızlarını bulamadılar. Kızın kaybolmasında şaibeli cevapları nedeniyle aileyi suçlayan bile oldu. Ailenin sigortadan para almak İçin böyle bir şeye giriştiklerini söyleyen bile oldu. Ancak 12 yıldır küçük kızın esrarengiz kayboluşuyla ilgili hiçbir ipucu bulunamadı.

2. Joan Risch

Amerika Boston’da 1961 yılında meydana gelen kaybolma vakası yıllar geçmesine rağmen gizemini koruyan bir başka olay. Evli ve iki çocuk annesi Joan Risch’in mutlu bir hayatı vardı. Kadının hayatı ardında sadece kan izleri ve bir havlu bırakan bir kadınla ilgili bir kitap okumasıyla değişti. Çocuklarını bir işini halletmek için komşusuna bırakan Joan Risch’i bir daha gören olmadı. Olayın ilginç tarafı Joan Risch de kitapta olduğu gibi ardında yalnızca mutfağının zeminindeki kan lekelerini bırakmıştı. Mutlu bir yaşamı olan ve evini terk etmesine neden olacak hiçbir olay yaşamayan kadının nereye

3. Frederick Valentich

Pilot olan Frederick Valentich, 21 ekim 1978 tarihinde avustralya civarlarında kaybolsu. Kayboluşu, havacılık tarihinin en gizemli olaylarından biri olarak kabul edilir Genç pilot akşam saatlerinde uçağıyla avustralya’nın güneyinde bir adaya doğru giderken hava trafik kontrolörüne uçağının tepesinde garip bir aracın gezdiğini anons ediyor. Valentich’in kayda geçen sözleri şöyle “Bu garip cisim tekrar tepemde gezinmeye başladı. tepemde uçuyor ve bu bir uçak değil.” Bu sözlerden sonra uçak esrarengiz bir şekilde kayboldu. Olaydan bunca yıl geçmesine rağmen ne genç pilotun cansız bedenine ne de uçağın enkazına ulaşılabildi.

4. Brian Schaffer

Amerika Ohio’da yaşayan tıp öğrencisi Brian Schaffer 2006 yılında bir bara gitti. Barın kamera kayıtlarında gencin mekana girdiği ve barda olduğu görülüyor. Ancak mekandan çıkışı kamera kayıtlarında görünmeyen Brian Schaffer, gizemli bir şekilde bir anda ortadan kayboldu.

5. April Fabb

İngiltere tarihinin en ünlü kaybolma hikayelerinden biri April Fabb’a ait. 13 yaşındaki April Norfolk’ta Metton köyünde yaşıyordu. 8 Nisan 1969’da birkaç kilometre uzaklıkta bulunan Metton’daki ablasını ziyaret için bisikletiyle evden ayrıldıktan 6 dakika sonra kayboldu. Bu süre kesin olarak biliniyor. Çünkü, yol kenarında yan yatmış haldeki bisikleti tam evden ayrıldıktan 6 dakika sonra bulundu. Kaçırıldığına dair bir ipucu ya da April’ın bedeni bulunamadı. Pek çok dedektif de olayı araştırdı ancak hiçbir iz bulunamadı. Olayın ardından 50 yıl geçmesine rağmen bu kaybolma olayı hala İngiltere’de popülerliğini koruyor.

Pelin Aykın
26 Şubat 1996’da İstanbul’da doğdu. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu. 2 yıl bir gazetede çalıştı. Yazmayı, okumayı, seyahat etmeyi ve farklı renkleri tanımayı sever. En önemli özelliği ise Rock’n Roll aşığı olması.
Subscribe
Bildir
0 Yorum
Inline Feedbacks
Tüm yorumları gör
Önceki
Depresyonun Hastalık Olduğunu Kim Söylüyor?
Depresyonun Hastalık Olduğunu Kim Söylüyor?

Depresyonun Hastalık Olduğunu Kim Söylüyor?

Sonraki
İşte Bir Gün Daha Hatıra Oldu

İlginizi Çekebilir

kooplog'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.